Časté dotazy

Dříve než se zeptáte na to, co vás zajímá, přečtěte si časté dotazy a odpovědi na ně. Pokud zde nenaleznete hledanou odpověď, použijte kontaktní formulář nebo se dotázejte telefonicky - kontakty na členy sdružení a další spolupracovníky naleznete zde.

 

Dotaz. Kdy obdržím vybraný dárek - suvenýr?

Dárek zasíláme na vaši adresu po obdržení podepsané darovací smlouvy a připsání finančního daru na náš účet. Darovací smlouvu a údaje pro zaslání finančního daru získáte v procesu objednání dárku nebo při vyplňování formuláře pro zaslání finančního daru.

 

Dotaz. Proč musím zaslat poštou dvě podepsané darovací smlouvy?

Jeden výtisk je nutný pro daňové přiznání našeho sdružení a druhý vám zašleme potvrzený zpět. Darovací smlouva a doklad o uhrazení finanční částky vám slouží k daňovým účelům. Zároveň tak získáváte doklad o tom, že vámi věnovaná částka bude použita na stanovený účel.

Dotaz. Do jakého termínu musím zaslat finanční dar?

Finanční dar musí být připsán na náš účet do 14 dnů od vytvoření darovací smlouvy (datum je uvedeno na smlouvě). Pokud dar nebude připsán do výše uvedené doby, je darovací smlouva vyřazena z naší databáze, popř. rezervované dárky znovu uvolněny pro další zájemce.

Dotaz. Jak je to s poštovným?

Poštovné i balné hradí naše sdružení.

Dotaz. Mohu si předmět vyzvednout i jinak než na poště?

Ano. Předmět si můžete vyzvednout po předchozí domluvě v sídle  o.s. Dobrý skutek (Jiráskovo nám. 2, 326 00 Plzeň), popř. v sídle společnosti Broker Cosulting, a.s. (Evropská 136, 160 00 Praha). Zejména u hodnotnějších předmětů doporučujeme využít tuto možnost.

Dotaz. Vybral/a jsem si klienta, kterému chci poslat finanční dar, ale žádný suvenýr nechci. Jak to udělat nejjednodušeji?

V tomto případě stačí vyplnit online formulář pro zaslání finančního daru. Zde si zvolíte vybraného klienta. Na základě vyplněného formuláře vám bude vygenerována a e-mailem zaslána darovací smlouva, kterou ve dvou vyhotoveních zašlete na naši adresu. Smlouvu potvrdíme a jeden výtisk vám zašleme.

Dotaz. Smazal/a jsem si darovací smlouvu, která mi došla v e-mailu a nemám vytištěnu ani tu, které se mi nabízela k vytištění na webu. Co mám dělat?

Napište nám přes kontaktní formulář, zašleme vám smlouvu znovu.

Dotaz. Během vyplňování formuláře jsem omylem vyplnil/a špatný údaj. Jak to mohu opravit?

Napište nám přes kontaktní formulář, zašleme vám smlouvu znovu se správnými údaji.

Dotaz. Jak si mohu ověřit, že byl finanční dar  v pořádku připsán na váš účet, a jak ověřím, že byl využit na stanovený účel?

Veškeré příchozí i odchozí platby máte možnost jednoduše sledovat na našemtransparentním účtu a v seznamu dárců u konkrétního klienta, kterému byl váš dar zaslán. Seznam dříve uspokojených klientů naleznete v archívu.

Dotaz. Vím o člověku nebo zařízení, jež dle mého názoru potřebuje pomoci. Jak vás mohu zkontaktovat?

Pošlete nám e-mail na adresu: info@dobryskutek.cz. Dříve než nám kontakt na potenciálního žadatele zašlete, přečtěte si několik informací o podmínkách, které musí žadatel splňovat.

Dotaz. Co je to tzv. "čistá sbírka"?

Na základě schválení výborem sdružení bude ve výjimečných případech Dobrý skutek o.s. poskytovat klientovi možnost zveřejnění jeho žádosti na webových stránkách www.dobryskutek.cz. U těchto žádostí sdružení negarantuje klientovi pro případ nedosažení cílové částky, její dorovnání z rezervních fondů sdružení, tzn. že si žadatel aktivně hledá dárce z řad svých přátel, kamarádů a známých, sdružení je pouze “prostředníkem”, který dary shromažďuje a vystavuje darovací smlouvy. Úhrada do požadované výše daru u “čistých sbírek” není sdružením garantována. Na žádost “čisté sbírky” mohou přispívat dárci, kteří si ji vyberou přes webové stránky tak, jako na ostatní zveřejněné žádosti. Pro případ, že nebude dosaženo cílové částky a nebude tedy vybrána potřebná částka na vybraný dar, má klient možnost doplatit takovou chybějící částku nebo si po schválení výborem sdružení vybrat jiný dar. Pokud nebude chybějící částka doplacena nebo jiný dar nebude sdružením schválen, klient souhlasí s tím, že vybraná částka bude rozdělena ve prospěch ostatních klientů.

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky
Tvorba webových stránek - Neternity.cz