Seznam dárců

  • 300 Kč Anonymní dárce 13.7.2018
  • 500 Kč ctibor sturc 12.7.2018
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 800 Kč.

Editka se narodila nečekaně ve 27. týdnu bezproblémového těhotenství s porodní váhou 990g a nejistou budoucností. První 3 měsíce svého života strávila v nemocnici. 2 dny před původním termínem porodu a s váhou 2010 g jsme si Editku konečně přivezli domů.

Doufali jsme, že za čas vše dožene, ale Editky motorický vývoj šel i přes pravidelnou rehabilitaci velmi pomalu. Bohužel v 17. měsících jsme se dověděli diagnózu DMO spastická diparetická forma. Začali jsme shánět informace, jak podpořit její motorický vývoj a co nejvíce zlepšit pohyblivost a funkci nohou. V Editčiných dvou letech věku jsme jely poprvé do lázní Klimkovice na komplexní lázeňský pobyt. Zde jsme se dověděli o možnosti intenzivnější a efektivnější formy cvičení Reha klim, která bohužel není hrazena zdravotní pojišťovnou. Za finanční podpory celé rodiny začala Editka hned od našeho dalšího pobytu v lázních cvičit dle programu Reha klim. Celkem tento program absolvovala již třetím rokem a velmi jí pomáhá zlepšovat pohybové dovednosti.

I mimo lázně s Editkou pravidelně rehabilitujeme dle Vojtovy metody, Bobath konceptu, vertikalizujeme ji ve speciálním stojanu a vždy od dubna do října jezdíme s dcerou pravidelně do obce Dynín, kde o.s. Krapet provozuje hipoterapii. V současné době dcera navštěvuje speciální školku v centru Arpida, kde tráví dopoledne. Třikrát týdně zde rehabilituje s fyzioterapeutkou, navštěvuje bazén, ergoterapii a využívá možnosti cvičit na motomedu.

Přestože je Editka veselá a bystrá holčička, její zdravotní stav vyžaduje pomoc s většinou denních činností jako je oblékání, hygiena, stravování. Doma se Editka pohybuje po kolenou, ven se vozí v kočárku nebo se sama snaží o jízdu na invalidním vozíčku. Abych se jí mohla co nejvíce věnovat, denně s ní rehabilitovat, doprovázet ji na terapie a do lázní, moje pracovní příležitosti jsou velmi omezené. Manžel má dvě zaměstnání, bohužel i tak je pro nás velmi náročné ufinancovat drahé pomůcky, terapie i každoroční nadstandardní lázeňský program.

Rádi bychom v programu Reha klim pokračovali i v příštím roce a pomohli dceři k co největší samostatnosti a věříme, že do budoucna i k chůzi.

Všem dárcům upřímně děkujeme.
S pozdravem a přáním všeho dobrého

Šárka Žižková, maminka

Dobrým skutkem pro Editku Žižkovou je finanční dar 33 145 Kč na doplatek rehabilitačního programu Reha klim v lázních Klimkovice.

Šárka Žižková
České Budějovice
Tel: 777 852 058

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky
Tvorba webových stránek - Neternity.cz