Seznam dárců

  • 800 Kč Bc. Martin Urban 12.9.2017
  • 67.950 Kč Narozeniny Zbyněk Veselý 12.9.2017
  • 250 Kč roman cileček 11.9.2017
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 69.000 Kč.

U Adélky byl porod bez problému, ale Lucinka si život musela vybojovat. 40 minut nám ji na sále resuscitovali a poté hned odvezli do Ostravy na chladící jednotku. (tady v Olomouci byla obsazená jiným dítětem).

Dva dny po porodu ji začal otékat mozek a tak ji museli operovat. Selhávaly jí snad mimo srdíčka všechny orgány. Bohužel, začali kvůli nedostatku kyslíku při porodu odcházet ledviny a pro byly nasazeny jedny z nejsilnějších léků. A čekalo se a čekalo.

Lucie si život mezi námi vybojovala a bojujeme stále. Lucie má DMO, kvadrupletická spasticita s opožděným psychomotorickým vývojem, má chronické selhávání ledvin, kompenzovanou epilepsii, tupozrakost a strabizmus na levé oko.

I přes začáteční nepřízeň osudu je Lucie čilá a má chuť do života a co je pro nás důležité chce jít pořád dopředu a něco nového objevovat a učit se. Lucinka mluví v jednoduchých srozumitelných větách a umí si říci, co chce.

Rádi bychom ji pomohli v jejím úsilí postavit se na vlastní nožičky a přemoct tu její spasticitu a zažít ten pocit chodit po vlastních nohách. Všichni tvrdí (fyzioterapeutka, neurolog, lékaři, další fyzioterapeuti v lázních), že na to má. Zatím se pohybuje po čtyřech či na vozíčku. Ale začíná mít tendence se chytat nábytku a vstávat. Což je pro nás naprosto skvělé! Po tom co nám po porodu řekli, že bude do konce života na úrovni tří měsíčního dítěte a bude ležák.

Lucie čerpá hodně inspirace i od své zdravé sestry a mladšího brášky. Chce být všude s nimi, hrát si, vyvádět, juchat a tropit lumpárny stejně jako oni. Naše rodina bydlí v malinkém domečku, který splácíme šílenou hypotékou. Naši rodinu tvoří otec Lucinky, já, její dvojče Adélka a mladší bratr Jakub. Lucka jezdí 2x ročně do lázní na Klim-therapy, což je pro nás obrovský finanční výdaj.

Rádi bychom Vás poprosili o finanční pomoc na operaci Ulzibat, která je unikátní v tom, že dítěti se nerozřeže celý lýtkový sval, ale udělá se pouze mikro vpich a uvnitř svalu se přeřízne (povolí) pouze spasticita. Výhodou je i to, že dítě nejde pod velkou narkózu a neodumírají mu mozkové buňky. Celá operace trvá okolo 20 minut namísto několika hodin a dítě nemusí být po operaci 4 týdny v sádře!

Bohužel tuto operaci nehradí pojišťovna a na nás je opravdu moc drahá. Cena operace je 69 000 Kč a to nám naše finanční situace nedovoluje.

Je úžasné sledovat, jaký za tu dobu udělala pokrok. Moc ji milujeme.
S úctou a přáním všeho dobrého Jana Švecová

Dobrým skutkem pro Lucii Švecovou je finanční dar 69 000 Kč na úhradu operace Ulzibat.

Jana Švecová
Hlušovice
Telefon: 736 259 450

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky
Tvorba webových stránek - Neternity.cz