Čtyři světové rekordy v Praze! Sportisimo 1/2Maraton Praha a dobrý skutek

Sportisimo 1/2Maraton Praha ovládla v historickém maximu hvězda RunCzech Racing Teamu Joyciline Jepkosgei.

Ne, není to Apríl. Praha se při Sportisimo 1/2Maratonu Praha opravdu v sobotu 1. dubna dočkala světových rekordů. Ne jednoho, rovnou čtyř!

....... píše se v oficiální zprávě na webových stránkách organizátorské společnosti RunCzech.

I my máme své rekordmany a jsme na ně pyšní! Rekordmany v běhu i rekordmany ve sbírce nazvané „Dobroběžec“, ale o tom později.

Byla jsem na 1/2maratonu v Praze jako divák. Běžcům, kteří si koupili startovné přes Dobrý skutek, jsme rozdali před startem čepice s naším logem a srdíčkem pro štěstí i drobný, nicméně užitečný a praktický dárek v podobně „zápěstní minipeněženky“ od našeho největšího sponzora – společnosti Broker Consulting s nápisem „OK“.

Mohu jen potvrdit, že všichni byli z mého pohledu více než OK, protože si troufli zařadit se do davu odvážných, vystartovat na trať měřící 21,0975 km a k tomu ještě udělat dobrý skutek koupí startovného nebo dokonce sbírkou „Dobroběžce“.

Rekordmanem mezi běžci za DS byl Radim Štantejský s časem 1:35:53. Mezi běžkyněmi byla nejrychlejší Eva Roudnická časem 1:43:43! Oběma gratulujeme a gratulujeme všem, kteří v jakémkoli čase trať pokořili.

Nás však mnohem více zajímalo jiné pořadí a sice jak si povedou naši čtyři (pět! Jeden dobroběžec byli dva:o)) dobroběžci. Eva a Míra Mikešovi, získali bramborovou, ale i tak jim patří můj dík, neb byli první přihlášení k této akci, bronz získala Eva Roudnická, stříbro Darina Stehlíková a na stupeň nejvyšší vystoupila Kateřina Hykelová! Ta se naopak k dobroběžectví – tedy charitativní sbírce mezi svými přáteli - přihlásila jako poslední, pouhých 5 dnů před samotným závodem.

Výsledky běhu nakonec vlastně nebyly důležité. Svou účastí na závodu a dobroběžeckou výzvou pomohli nejen brokerští běžci: