Made by Nature

Made by Nature

Dostalo se nám veliké cti! Dostali jsme od naší milé dárkyně do našeho „darovacího e-shopu“ velmi zajímavý předmět – knihu přenádherných fotografií Pavla Štichy, fotografií děl vytvořených „Paní Přírodou“!   V knize jsou uvedeny "fotografické poklady", které Pavel Šticha a jeho syn Philip "zachránili" během několika exkurzí po USA. Na nekonečných dálnicích, na nerovných cestách, přes vysušená koryta řek, v Arizoně, Coloradu, Kalifornii, Nevadě, v Novém Mexiku a Utahu ujeli více než 40 000 kilometrů, vylezli na několik horských plošin do výšky větší než 3 000 metrů a vtlačili se do malých štěrbin skal, aby našli ty nejkrásnější motivy. Výsledkem jsou fascinující záběry bizarních pouštních krajin a obdivuhodných skalních útvarů - působivé moře tvarů a barev.

Kategorie: Dárkové předmětyKnihy

Hodnota dárku: 2.000 Kč
Dostupnost: 1 ks skladem

Fotogalerie

Dárek věnovala osobnost

Pavel Šticha

Pavel Šticha

Fotograf Pavel Šticha se narodil v roce 1942 v Poděbradech. Svou profesní kariéru začal jako fotoreportér v pražských novinách Svoboda, avšak v roce 1968 přesídlil do Berlína, kde žije a pracuje dosud. V německé metropoli začal už v šedesátých letech úspěšně spolupracovat s tamními časopisy a magazíny. Navíc fotografoval i pro různé cestovní kanceláře a také pro světové fotografické agentury. Měl tak možnost procestovat více než 50 zemí světa, v nichž sbíral další podněty pro svou tvorbu.

Na jeho fotografických momentkách naleznete nejrůznější náměty. Vidí svět kolem sebe často s humornou nadsázkou a je připraven se o své zážitky s divákem podělit. Zajímá jej politika, sport, kulturní dění i obyčejná lidská témata. Spolu s textovým doprovodem zpracoval cykly s názvy jako: Úspěch není žádná náhoda (Erfolg ist kein Zufall), Jsem obyvatel Berlína – jsem optimista (Ich bin ein Berliner – ich bin Optimist) nebo Lidskost v nelidské době (Menschlichkeit in unmenschlicher Zeit) a další.

Na začátku devadesátých let minulého století se prosadil i jako nakladatel se svým vydavatelstvím „Die Edition P. & P. Sticha, Berlin“. Vydává jak fotografické publikace, tak i pohlednice, kalendáře.

Své fotografie často vystavoval v prestižních výstavních síních po celém světě a je zastoupen v mnoha veřejných i soukromých sbírkách. Je členem Deutsche Gesellschaft für Photografie (Německé fotografické společnosti). Za svou tvorbu byl mnohokrát oceněn.

Herečka a fotografka Gina Lollobrigida o jeho fotografiích prohlásila „Některé Tvé černobílé fotografie jsou mnohdy krásně barevné.“

Kategorie osobnosti: Umění

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz