FASHION for LIFE už posedmé!

Tomu se říká tradice! Kateřina Hykelová (s maminkou), Maríja Pjanková (s maminkou), Žofie Hušková (s maminkou), Aneta Kubrtová a Romana Šauerová – to jsou jména těch hlavních, které mohou za tento nápad, jenž nakonec přerostl v tradici.

Před lety to celé vzniklo jako taková „malá domů“. Dámy se dohodly, že osloví své známé, kamarádky a rodinu s tím, jestli mají pár zachovalých a neponičených kousků oblečení a doplňků (boty, šperky, kabelky), které už nenosí a které by věnovaly na dobrou věc. Tím to ale pro dámy neskončilo. Před samotnou akcí, jejíž organizace trvala několik týdnů, i přes zkušenosti strávila děvčata den a noc tříděním, žehlením, opatřováním cenovkou, rozvěšováním a nakonec rozmístěním věcí do upravených kancelářských prostor, přesně pro tuto událost.

Celé dění se postupem času zdokonalilo. Jednou z posledních novinek jsou pozvánky, které graficky navrhlo marketingové oddělení Broker Consulting, a.s. Dámy je nechaly vytisknout a rozdaly je věrným příznivcům „dobroskutkového bazárku“, který dělá radost hned několika skupinám lidí:

  • těm, kteří vytřídí svůj šatník a vyřadí kousky, které je již „nebaví“,
  • těm, kteří takové kousky za symbolické ceny rádi upotřebí,
  • těm, kteří jsou koupeným zbožím obdarováni,
  • těm, kterým utržené peníze pomohou zlepšit zdravotní hendikep,
  • samotným organizátorkám.

 

To celé, výše popsané, letos způsobilo, že se 15. února 2020 sešlo odhadem 50 lidí na 7. ročníku Fashion for life v liberecké kanceláři Matěje a Anety Kubrtových (i jim patří velký dík). Všichni se darováním oděvů, svým příchodem na akci, nebo obojím stali našimi dárci. Pokud jimi již dávno nebyli, patří jim za to náš další adresný dík. Akce nebyla jen o nákupech, ale také o výborném občerstvení (děkujeme všem dobrovolným kuchařkám, cukrářkám a pekařkám!), kávě (děkujeme baristovi Petrovi Nechutnému ml. za perfektní servis!), perlivém víně (děkujeme opět Petrovi za věnování pěti lahví výborného šumivého vína!), skvělé atmosféře…. a samozřejmě o charitativních darech!!!

Konečný výsledek akce ještě nebyl zmíněn, protože to nejlepší přichází na konec!

Vybralo se totiž rekordních…

53 305 Kč!!!

 …, které pomohou Sárince na rehabilitační program a Tomáškovi na nový kočárek.

Máša v úvodu Fashion for life mimo jiné řekla, že to všechno, i když je to už tradice, není samozřejmé. Není, má pravdu! Děkuji tedy všem zúčastněným, ale hlavně organizátorkám za jejich čas, energii, organizační schopnosti a um dát dohromady lidi, kteří umí a chtějí pomáhat těm méně zdravým!

Bára Hrubá

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz