Koncert Sousedovi - koncert na podporu rodiny Prchlých

Rádi bychom Vás pozvali na charitativní koncert, který se koná v pražském kulturním centru Atrium v úterý 14. 4. 2020 ve 19 hod.
Z důvodu plošného zákazu veřejných akcí byl koncert přesunut na podzimní termín.

První z koncertů pořádaných spolkem Sousedovi nebude věnován jednomu sousedovi, ale celé rodině Prchlých, kteří žijí v sousedství žižkovského kulturního centra Atrium.

Byt, ve kterém v současnosti rodina žije, je pro její členy spíše vězením než domovem. Michal stejně jako maminka Lucie se kvůli geneticky podmíněnému onemocnění - myotonickou dystrofií - dlouhodobě neobejdou bez invalidního vozíku. Na rekonstrukci bytu nemají prostředky, ani sílu. Michal má život prosvětlen docházkou do školy, ale Lucie již není schopná bez cizí pomoci opustit byt. Manžel Milan na péči o rodinu v nepřizpůsobeném bytě pomalu přestává stačit. Lucie většinu dne tráví v místnosti, která nemá denní světlo. Místnosti jsou vybaveny nábytkem a věcmi, které dvěma vozíčkářům vůbec neumožňují svobodný pohyb po bytě. Bezbariérovou přestavbu vyžaduje rovněž prostor toalety a koupelny.

Peníze získané z prodeje vstupenek podpoří sbírku na přestavbu bytu na bezbariérový prostor. Všichni hudebníci zahrají bez nároku na honorář.

Program
– Fryderyk Chopin
– Leoš Janáček
– Bohuslav Martinů

Vystupující umělci:
- Ivo Kahánek
- Kristýna Vocetková
- Matouš Pěruška
- Vilém Petras
- Pavel Bořkovec Qartet

Vstupenky zakoupíte přes portál GoOut.

GoOut_Logo-Original.png

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz