Naši klienti
100%

23 290 Kč

23 290 Kč

Účel sbírky: tříkolka

Bořivoj Krpec

Vážení dárci, dovolte nám požádat vás o finanční dar na tříkolku pro našeho syna Bořka.

Ahoj, jmenuji se Bořivoj a je mi devět let. Na svět jsem přišel v 32. druhém týdnu. A strávil jsem dva měsíce v nemocnici, odkud nás pustili domů s tím, že je všechno v pořádku. Na pravidelných kontrolách rodiče také dlouho slyšeli, že vše je v pořádku, ale bohužel to pravda úplně nebyla.

Až když mi byl rok, poslali mne poprvé preventivně cvičit, protože jsem se jenom plazil, nožičky za sebou bezvládně tahal a nezvládal jsem nic z toho co mí vrstevníci. Brzy nato mi byla přiřazena diagnóza DMO spastická kvadruparéza. O této diagnóze se všichni možní lékaři pořád nemohou shodnout, ale pro mne je důležitější to, že od té doby musím každý den cvičit, protahovat ruce i nohy, protože jak pořád rostu, svaly mají tendenci se ještě více zkracovat. Díky tomu jsem již překvapil několik lékařů tím, že mě na vyšetření nepřivezli na invalidním vozíčku, jak mi bylo předpovídáno, ale přišel jsem. Sice krkolomně, ale po svých. A to je právě momentálně můj největší problém, protože kratší trasu po svých zvládnu, ale na ty jen o trochu delší již vozíček potřebuji. Zároveň musím neustále trénovat jemnou, a v některých případech i hrubou, motoriku, se kterou se denodenně také potýkám.

Prodělal jsem tři operace pravé nohy. Tou poslední bylo vytočení stehenní kosti, po které jsem se musel zase znova učit chodit. Při posilování mé pravé nohy, která je slabší a kratší o dva centimetry by mi velmi pomohla tříkolka od Lopedu. Nejen že tam musím zatěžovat při šlapání rovnoměrně obě nohy, ale nutí mě i používat pravou ruku, na kterou často zapomínám. Abych udržel nohu, musí mít tříkolka pásy na pedálech a pás, který brání vybočení kolen a také k sedáku připevněnou opěrku kvůli nestabilitě trupu.

Věřím, že mi tříkolka přinese spoustu radosti a možnost si zajezdit ze spolužáky a bráchou, se kterými budu moci trávit více času. Nemůžu se pořád smířit s tím, že nikdy nebudu stejně zdatný jako ostatní kluci, ale chtěl bych se jim alespoň v něčem vyrovnat.

Děkuji všem, kteří mi pomohou se posunout blíže k cíli. Opravdu si toho všichni moc vážíme.
Bořek Krpec s rodinou

Dobrým skutkem pro Bořka Krpce je finanční dar 23 220 Kč na pořízení speciální tříkolky od firmy Loped.

Lenka Krpcová
Frenštát p. R.
Tel: 774604758

Přihlášení k odběru novinek klienta: Bořivoj Krpec.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 30 Kč

    1% dárci Broker Consulting 25.07.2018
  • 23 260 Kč

    TTP Hartigovský palác 10.07.2018

Díky všem, darovali jste již celkem 23 290 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.