Naši klienti
100%

50 000 Kč

50 000 Kč

Účel sbírky: rehabilitační program

Daniela Mikešová II

Dobrý den, obracím se na Vás se žádostí o pomoc při zajištění finančních prostředků na intenzivní neurofyzioterapii  pro mou tělesně postiženou dceru Danielu Mikešovou.

Dcera Daniela má 31 let a těžký pohybový hendikep, způsobený dětskou mozkovou obrnou. Dcera se snaží pohybovat sama na mechanickém invalidním vozíku a v podstatě jí „nejlépe" pracuje pravá ruka, na kterou má přizpůsobené i ovládání mechanického vozíku.


Pravidelnými rehabilitacemi udržuje svůj zdravotní stav, aby se nezhoršoval, ale jen intenzivní rehabilitace jí zlepšuje celkové držení těla, uvolní spasmy a posílí svaly natolik, aby se mohla více a samostatněji zapojovat do běžných denních činností.

V 2021 roce Daniela tuto sérii rehabilitací díky Vaší pomoci absolvovala a její pohyblivost se výrazně zlepšila. Došlo hlavně ke zlepšení hybnosti levé ruky, uvolnění spasmů a posílení svalstva na nohou. Pro letošní rok je cena této čtyřtýdenní neurofyzioterapie 60 000 Kč a pojišťovna na ní nepřispívá.


Ke konci roku 2019 byla Daniela zařazena do programu nácviku samostatného bydlení v rámci Jedličkova ústavu v Liberci. V současnosti zde bydlí v „bytě" ještě s jednou spolubydlící, kdy si mohou navzájem pomoci a je vedena k samostatnosti. Hlavně díky intenzivním rehabilitacím je v současné chvíli schopna sama např. zvládnout toaletu, obléknout si horní část těla a dojet si sama na kratší vzdálenosti. A díky lepší sebeobsluze mohla nastoupit do tohoto samostatného bydlení a trochu se osamostatnit. V Jedličkově ústavu bydlí celoročně, ale pravidelně jezdí na víkendy domů a společně podnikáme různé činnosti.


Tato cestou bych Vás chtěla požádat o finanční pomoc na úhradu intenzivního rehabilitačního programu v Sarema v Liberci a dceři tak alespoň malinko ulehčit život a zlepšit zdravotní stav.

Velice Vám děkuji za pochopení a případnou finanční pomoc.
Zdena Greplová – matka


Dobrým skutkem pro Danielu Mikešovou je finanční dar ve výši 50 000 Kč na úhradu intenzivního neurofyzioterapeutického programu v Sarema.


Zdena Greplová
Liberec
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Daniela Mikešová

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 900 Kč

    Anonymní dárce 24.02.2023
  • 49 100 Kč

    1% dárci Broker Consulting 23.02.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 50 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.