Naši klienti
100%

92 000 Kč

92 000 Kč

Účel sbírky: neurorehabilitace, ergoterapie a orofac.stimulace

Hynek Stupčuk

Vážení dárci a členové spolku Dobrý skutek, ráda bych vás touto cestou požádala o finanční pomoc pro svého syna Hynka. Hynečkovi budou v květnu dva roky. Jeho diagnóza zní Hypoplasie corpus callosum.

Jedná se o vrozenou vývojovou vadu mozku, se kterou pravděpodobně souvisí jeho další problémy: centrální tonusová a koordinační porucha, středně těžké vývojové opoždění a také epilepsie. Syn se narodil v termínu a zpočátku vypadal jako úplně zdravé miminko. Když byl Hynkovi asi měsíc, objevily se u něj první epileptické záchvaty. Poté si doktoři všimli, že je také velmi dráždivý a má zvýšené svalové napětí. Vývoj se opožďoval a Hyneček se v roce neplazil, nelezl, neseděl, nežvatlal. Po důkladných vyšetřeních se v létě roku 2017 podařilo určit diagnózu Hypoplasie corpus callosum, která je patrně příčinou všech Hynkových zdravotních problémů. Děti s touto poruchou mají problémy s rovnováhou a koordinací pohybů. Jejich pohyby jsou roztřesené a svalstvo hypotonické.

Naše výborná paní doktorka na neurologii ale nad Hynečkem nezlomila hůl a vysvětlila mi, že Hynkův vývoj jde dopředu, i když pomaleji než u zdravých dětí. Hyneček potřebuje ve vývoji velkou podporu v podobě rehabilitací a různých speciálních stimulací. Každé dítě, které má stejnou vývojovou vadu mozku jako Hyneček, se vyvíjí jinak a nelze přesně předvídat, jak bude jeho vývoj vypadat. Já ale věřím, že se se vším úspěšně popereme a jednou bude Hynek i chodit. Sice nevím, kdy to bude a jak ta chůze bude vypadat, ale doufám, že to společně dokážeme. S Hynkem doma pravidelně cvičíme, jezdíme do lázní, absolvovali jsme také intenzivní hipoterapii (terapii na koních) a úspěchy se dostavují! Je to asi dva týdny, kdy nám Hyneček udělal obrovskou radost, protože se naučil lézt. Dalším naším cílem je, aby se pořádně postavil na nohy, obcházel nábytek a chodil. Jsem přesvědčená, že jsou to cíle reálné, i když nás to bude stát hodně úsilí.

Hyneček má starší sestřičku, která je pro něj velkým „tahounem". Bohužel se ale sama potýká s ochablým svalstvem, skoliózou a hlavně s vadou řeči, která jí ztěžuje kontakt s vrstevníky a zařazení do kolektivu. Musíme s ní rehabilitovat a docházet na logopedii. Starat se o dvě děti, které obě potřebují speciální péči, je velmi finančně náročné. A tím se dostávám ke své žádosti.

Hynečkovi by velice pomohl pobyt na Neurorehabilitační klinice Axon, který je mnohem intenzivnější než rehabilitační pobyt v lázních. Tento pobyt trvá 4 týdny a stojí 56.000 Kč. Dokud je dítě malé, je největší šance na zlepšení stavu, a proto bych chtěla tuto intenzivní rehabilitaci vyzkoušet co nejdříve. Dále mě trápí to, že Hyneček nemluví, neřekne ani máma. Neumí se napít z lahvičky, ani z hrnku, musím ho stále kojit. Špatně kouše a polyká. Souvisí to nejspíš s hypotonickým svalstvem. Na tyto problémy by mu pomohla orofaciální stimulace. 20 těchto terapií stojí 24.000 Kč. A v neposlední řadě pomáhá Hynkovi také ergoterapie. 10 terapií stojí 12.000 Kč. Všechny získané finanční prostředky budou použity na tyto terapie a rehabilitace.

Velice všem dárcům děkuji za jakýkoliv příspěvek.
S pozdravem a přáním všeho dobrého

Marie Hejnová, maminka

Dobrým skutkem pro Hynka Stupčuka je finanční dar 92 000 Kč na neurorehabilitační terapii na klinice Axon, na 10 lekcí orofaciální stimulace a 20 lekcí ergoterapie.

Marie Hejnová
Praha 4
Tel: 603 186 633

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 11 500 Kč

  Marek Vlasák 31.03.2018
 • 500 Kč

  Libuše Vosecká 29.03.2018
 • 5 000 Kč

  Daniel Burian 29.03.2018
 • 75 000 Kč

  CZECH-IN, s.r.o. 23.03.2018

Díky všem, darovali jste již celkem 92 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.