Naši klienti
100%

35 500 Kč

35 500 Kč

Účel sbírky: ergoterapie

Jana Suková

Dobrý den, vážení dárci a sdružení Dobrý skutek. Chtěli bychom Vás požádat a velice poprosit o finanční pomoc pro naší skoro tříletou dceru. Naše dcera Janička bohužel trpí poruchou autistického spektra.

Do nedávna jsme žili normálním a spokojeným životem. Janička se narodila skoro o měsíc dříve plánovaným akutním císařským řezem ze zdravotních důvodů maminky. Porod proběhl bez komplikací. Těšili jsme se ze zdravého miminka a plánovali si náš šťastný život a velkou rodinu. Bohužel osud tomu chtěl jinak a již při první návštěvě pediatra bylo vysloveno podezření, že Janička není úplně v pořádku. Nastaly obtíže s krmením, kdy slabě sála a nejevila zájem o mateřské mléko. V 6 týdnech věku naší dcery nás z pediatrie odeslali na neurologii pro neadekvátní vývoj.

Janičce na neurologii lékařka stanovila centrální hypotonický syndrom a odeslala nás do FN Motol na rehabilitace, kde maminka s Janičkou zahájila rehabilitaci Vojtovou metodou. Maminka s Janičkou poctivě 5x denně cvičila Vojtovu metodu 8 měsíců, kdy dcera nakonec začala chodit s drobným opožděním v 16-ti měsících. Vše se zdálo být optimistické, ale maminka již od narození Janičky intuitivně vnímala, že dcera není v pořádku. Janička o maminku nejevila zájem tak, jak je běžné. Vývoj řeči byl opožděný a tak Janička začala docházet s rodiči ke klinické logopedce. Nicméně maminka navzdory názorům řady lékařů, měla podezření, že dcera trpí autismem a tak Janičku objednala do Nautisu, kde jí byla diagnóza bohužel potvrzena.

Janičku bohužel doprovází téměř veškeré příznaky poruchy autistického spektra. Začali jsme jí pomáhat ve zlepšení komunikace a pozornosti pomocí rané terapie OTA. Janička má také narušený rovnovážný systém. Je pohybově neobratná a ergoterapie by ji pomohly zvýšit šanci na samostatný život. Máme již vyzkoušené lekce v centru PLAYsi, kam jsme začaly docházet. Aplikují zde metodu senzorické integrace.

Tyto terapie jsou nejvíce účinné do 3 let věku, kdy je dětský mozek plastický. U Janičky potřebujeme posílit oční kontakt, sdílenou pozornost, empatii, spolupráci s dětmi a dospělými a pohybové schopnosti, což jsou zásadní věci pro její šanci na samostatný a v rámci možností šťastný život.

Předem Vám velmi děkujeme za Vaši pomoc.
Jana Suková, maminka

Dobrým skutkem pro Janičku Sukovou je finanční dar ve výši 35 500 Kč na úhradu ergoterapie v centru PLAYsi v Praze.

Jana Suková
Praha
Tel: 732488273

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 21 239 Kč

  Plamen cup 27.10.2021
 • 150 Kč

  Anonymní dárce 22.10.2021
 • 1 000 Kč

  Žaneta Kupilíková 10.10.2021
 • 11 600 Kč *

  respondenti SC&C 30.09.2021
 • 1 111 Kč

  Anonymní dárce 29.09.2021
 • 400 Kč

  Anonymní dárce 17.09.2021

Díky všem, darovali jste již celkem 35 500 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.