Naši klienti
100%

73 361 Kč

73 361 Kč

Účel sbírky: neurorehabilitace

Lukáš Silný

Jmenuji se Lukáš Silný, je mi 23 let a jsem studentem vysoké školy v Hradci Králové. Prosím o příspěvek na mou intenzivní neurofyzioterapii, abych mohl opět chodit.

V červenci 2022 jsme měli velmi vážnou dopravní autonehodu spolu se 3 kamarády a mým bráchou Kubou. Měl jsem těžké krvácení do mozku na několika místech a zlomený krční obratel. Byl jsem měsíc v umělém spánku v nemocnici v Liberci. Až po stabilizaci otoku mozku mi v nemocnici v Liberci operovali zlomený krční obratel. Bohužel ani po měsíci se jim nepodařilo v Liberci mě probudit, ale zachránili mi tam život.

Stále v umělém spánku jsem byl převezen do Prahy do ETOILE CZ na jednotku následné intenzivní péče s tím, že rodičům řekli, že nevědí, zda se někdy probudím a jak velké poškození mozku bude. Byl jsem napojen na dýchací přístroj. Postupně mě tam probudili a odpojili od dýchacího přístroje. Začali se mnou rehabilitovat. Následně jsem byl 3 měsíce na intenzivní rehabilitaci v Kladrubech. Dnes jsem již doma a žiji u rodičů, kteří mi pomáhají.

Bohužel stále nemůžu chodit, proto jsem na invalidním vozíku. Chtěl bych nadále rehabilitovat, aby chůze byla vůbec možná. Při cvičení potřebuji odborný dohled, nejsem schopen cvičit sám.

Chtěl bych se vrátit do školy a dostudovat. Chtěl bych chodit a normálně žít jako moji vrstevníci a udělám pro to maximum.
Děkuji za Vaši pomoc, která mě v mém úsilí podpoří.
Lukáš Silný

Dobrým skutkem pro Lukáše Silného je finanční dar ve výši 66 000 Kč na úhradu měsíční intenzivní neurorehabilitace v Centru Sarema v Liberci.

Lukáš Silný
Cvikov
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 52 261 Kč

  Vánoční vlak ředitelství Matěje Kubrta 08.12.2023
 • 20 000 Kč

  Ondřej Ginzel 08.12.2023
 • 1 000 Kč

  Anonymní dárce 20.11.2023
 • 100 Kč

  1% dárci Broker Consulting 31.10.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 73 361 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.