Naši klienti
100%

70 000 Kč

70 000 Kč

Účel sbírky: odlehčovací pobyty

Petr Jochec III

Dobrý den, jmenuji se Soňa Jochecová, ráda bych touto cestou požádala o pomoc pro našeho 14 letého syna Petra.

Náš vymodlený syn Petřík se narodil v mých 36 letech a byl krásný, zdravý chlapeček. Byli jsme nesmírně šťastní a užívali si s manželem daru být rodiči. Okolo 8. měsíce se na Péťovi začalo pomalu ukazovat, že je všech činnostech pomalejší a schází mu oční kontakt. Málo spal, stále křičel, neohlížel se po lidech ani po hračce. Tehdy dětská lékařka poprvé vyslovila podezření na autismus, který byl pro nás tehdy zcela neznámým pojmem.

Ve dvou letech jsme dobrovolně absolvovali pobyt na psychiatrické klinice v Praze Motole, abychom získali pravou diagnózu. Bohužel zněla drsně, jednalo se o dětský autismus s retardací a ADHD. Náš život se změnil o 180 stupňů a trvalo velmi dlouho, než jsme se s tímto postižením dokázali trochu smířit.

Museli jsme s Péťou absolvovat velké množství vyšetření, některá i pod celkovou narkózou, jako třeba vyšetření sluchu či magnetickou rezonanci. Autismus se stal v každé lékařské zprávě samozřejmostí a pro nás nastávaly velmi zlé časy.

Bydleli jsme s manželem v panelovém domě, a protože si nájemníci stěžovali na Péťovy hlučné stavy, museli jsme se stále stěhovat. Bylo to velmi těžké, protože se nám narodila ještě zdravá dcerka Vaneska a ta musela tento kočovný život absolvovat s námi. Péťu nikde nechtěli do školky, všude jim vadil jeho křik, diagnóza a postupně i těžké stavy spojené s agresivitou a sebepoškozováním.

Azyl nám nakonec poskytla škola ve vzdáleném městě, a tak jsme se museli přestěhovat a opustit přátele, vzpomínky a vše co jsme měli rádi. V nové škole Péťa fungoval od počátku s obtížemi, ale snažili jsme se, a i přes mnoho incidentů a těžkostí Péťa ve škole vydržel 5 let. Poté se jeho stavy natolik zhoršily, že jsem byla nucena hledat jinou školu, která se nám naskytla v jiném městě.

Petříkovy stavy jsou extrémně těžké. Dospívá, a protože nyní váží 146 kg a měří 182 cm, je nad lidské síly ho zvládnout, když začne útočit. V tu chvíli nám jde někdy doslova o zdraví, protože Petřík si v záchvatu neuvědomuje, co dělá. Jednou za tři měsíce dojíždíme k psychiatričce, která mu předepisuje velké množství léku na tlumení. Bohužel nezabírají, jak se očekává.

Nedávno jsem se dozvěděla od maminky jiného autisty, že je možnost synka vozit do Prahy na týdenní odlehčovací pobyt. Je to v Bohnicích a organizuje to pražský Nautis. Bylo pro nás velmi těžké se rozhodnout, ale kvůli extrémnímu stavu Péti jsme to v listopadu 2020 zkusili a skutečně ten týden pomohl jak Petříkovi, tak i nám. Jsou tam odborníci, kteří jsou klientovi nonstop k dispozici a mají připraveno mnoho aktivit, které tyto děti zaujmou a těžkosti zvládají s profesionálním přístupem a zkušenostmi.

Jelikož je tento pobyt nadstandardní a jeden týdenní pobyt stojí 9 170 Kč, museli jsme tzv. rozhodit sítě a pokusit se sehnat finanční pomoc, abychom si ho mohli dovolit. Cesta, pobyt i vybavení je náročné a nelze jej zvládat bez pomoci hodných dárců.

Budeme Vám nesmírně vděčni, pokud nám se zaplacením několika týdnů pobytu pomůžete. Petrovi i rodině velmi prospívají.

S velkým poděkováním
Soňa Jochecová

Dobrým skutkem pro Petra Jochece je finanční dar ve výši 70 000 Kč na úhradu několika týdenních odlehčovacích pobytů v centru Nautis.

Soňa Jochecová,
okr. Šumperk
Tel: 734148331

Přihlášení k odběru novinek klienta: Petr Jochec III.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 500 Kč

  Anonymní dárce 04.01.2022
 • 1 000 Kč

  Anonymní dárce 04.01.2022
 • 54 143 Kč

  Anonymní dárce 27.12.2021
 • 2 000 Kč

  Anonymní dárce 27.12.2021
 • 10 000 Kč

  Anonymní dárce 26.12.2021
 • 1 000 Kč

  Zdeněk Molcar 26.12.2021
 • 100 Kč

  Anonymní dárce 24.12.2021
 • 557 Kč

  Ondřej Dus 23.12.2021
 • 700 Kč

  1% dárci Broker Consulting 22.12.2021

Díky všem, darovali jste již celkem 70 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.