Jak to nakonec dopadlo: Marcel Dufek
  • Vyřešené případy
  • /
  • 20.10.2007

Jak to nakonec dopadlo: Marcel Dufek

Marcel Dufek je mladý člověk, jehož životní komplikací je dětská mozková obrna. Díky tomuto onemocnění má motorické potíže, nemůže sám chodit a pohybuje se pouze pomocí vozíku, který mu dopomáhá užít si den tak, jak by si přál.

Vozík je jeho denní nutností, umožňuje mu dostat se do školy, na rehabilitaci, mezi přátele a na další místa. Marcel je velmi společenský, má rád lidi a je pro něj radostí trávit s nimi čas. Aktivit však v poslední době ubývá, neboť Marcelův současný mechanický vozík je   nevyhovující. Je již starý a ve velmi špatném technickém stavu.

Mechanický vozík je nezbytný pro každodenní pohyb po městě, kde na každém kroku číhají překážky v podobě obrubníků, schodů či  řidičů neochotných vysunout plošinu v autobuse.

Marcel dlouho touží po novém vozíku, proto požádal svou osobní asistentku z občanského sdružení Pohoda o zprostředkování kontaktu s námi.

Koupě vozíku je nákladná záležitost, která přesahuje Marcelovy finanční možnosti, a tak je dobrým skutkem pro tohoto aktivního mladého muže zakoupení mechanického vozíku SPIN – X (včetně pláštěnky) za 56 032 Kč.

Vozík byl pořízen díky společnost KORVI s.r.o.