Seznam dárců

  • 56.880 Kč Bedřiška 2018 4.1.2019
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 56.880 Kč.

Že s Adámkem není něco v pořádku, jsme si všimli až v jeho osmi měsících, kdy se ještě ani nedokázal sám otočit na bříško. Těhotenství i porod byl v pořádku a bez problémů. Podstoupili jsme veškerá odborná vyšetření, která dopadla dobře, a začali cvičit Vojtovu metodu. Dostal jsme diagnózu centrální svalové hypotonie, tedy ochablé svalstvo, ale nic nenasvědčovalo tomu, že by byl syn nějak vážněji nemocný či postižený.

Momentálně jsou Adámkovi čtyři roky a stále nemluví, nechodí a mentálně je na tom jako roční dítě. Do diagnózy mu přibyla těžká psychomotorická retardace a mikrocefalie. Ač jsme prošli snad už veškerá vyšetření, lékaři neodhalili příčinu synova stavu.

Do lázní jezdíme od Adámkových prvních narozenin, ale cvičení je tam velmi málo a mnohdy mi připadá, že je to pro dítě s tak závažnou pohybovou vadou, jen ztráta času. Začali jsme tedy vyhledávat účinnější rehabilitaci, která je ovšem obrovsky nákladná. Měsíc jsme strávili na soukromé Neurorehabilitační klinice Axon, kde jsme viděli pokroky a výsledky každý den. Soustředí se zde jen na cvičení a dítě pracuje čtyři hodiny denně a dvě hodiny o víkendu.

Díky tvrdě práci Adámek zpevnil tělo, zdokonalil se v lezení a naučil se vysoký klek. Měsíční rehabilitace na této klinice vyjde téměř na 60 000 Kč bez stravy a ubytování. V červenci jsme byli ubytovaní v bytě spolu s další rodinou a pokoj nás vyšel na 15 000 Kč. Díky nadaci Agrofert, která nám poskytla 50 000 Kč a s pomocí celé rodiny, se nám podařilo pobyt uhradit.

Problém je, že by tyto pobyty Adámek potřeboval do roka alespoň čtyři. Mimo to využíváme nemocniční rehabilitaci, hipoterapii, také cvičení se soukromým fyzioterapeutem a jednou v roce 14 ti denní rehabilitační pobyt v Arpidě v Českých Budějovicích.

Adámek se dostane na nohy jedině intenzivním nácvikem a zpevněním svalů celého těla. Prozatím se ovšem ani nedokáže ve stoji udržet a tělo se mu hroutí jako hadrové panence. Přepravujeme se pomocí speciálního rehabilitačního kočárku, ale Adámek v něm není moc rád a je boj ho do vysokého kočárku dostat.

S Adámkem žijeme sami a tyto částky jsou pro nás nedosažitelné, proto velice prosím i o sebemenší pomoc v nelehké životní situaci.

Srdečně zdraví a děkuje
Jana Kouřilová a Adámek G. Mihál

Dobrým skutkem pro Adámka G. Mihála je finanční příspěvek ve výši 56 880 Kč
na neurorehabilitační program na Klinice Axon.

Jana Kouřilová
Tábor
Tel: 739 075 831

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz