Naši klienti
100%

40 345 Kč

40 345 Kč

Účel sbírky: rehabilitační program

Adam Vondruš II

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o příspěvek pro syna Adámka na program neurorehabilitace REHA KLIM v lázních Klimkovice. Aktivní individuální cvičení, které je v tomto programu zahrnuté, Adámkovi velmi prospívá a vždy ho posune o kousek dál.

Pro větší efekt je ovšem potřeba, opakovat ho minimálně 2 - 3 krát do roka. Letos ho absolvoval již v únoru a měl by ho opakovat ještě v listopadu. Rehabilitační program však není hrazený zdravotní pojišťovnou a jeho cena na 14 dní je 40 345 Kč. Nemůžeme si dovolit opakovaně ho hradit z vlastních příjmů.

Adámek byl do 3 let zdravé dítě. Několik dní před čtvrtými narozeninami u něj byl zjištěn nádor na mozku. Následovala operace v pražském Motole a onkologická léčba. Bohužel po celou dobu léčby se mu nevyhýbaly komplikace. Několikrát skončil na jednotce intenzivní péče i na oddělení ARO. Naštěstí jsem mohla být celou dobu (7 měsíců) v nemocnici s ním. Po operaci se musel učit vše znovu - pohnout hlavou, překulit se, sedět, mluvit,... Byl hodně oslabený kvůli probíhající chemoterapii, takže šlo všechno velmi pomalu. Léčba trvala rok. Poté jsem s ním byla doma, posiloval, rehabilitoval. Už se dokázal postavit na nohy, jít s oporou. Bohužel za půl roku se v hlavičce opět něco stalo a Adámek skončil na ARU ve velmi vážném stavu. Rozhodl se však bojovat. Po měsíci mohl být převezený na oddělení JIP. Byl na tom opět stejně, jako po operaci. Začala intenzivní rehabilitace. Tentokrát ho nebrzdila onkologická léčba, tak šlo vše mnohem rychleji. Měli jsme štěstí na skvělé lidi, kteří mě i Adámka nastartovali do další práce. Po třech měsících nás pustili domů, pak lázně, cvičení doma, zlepšování po malých krůčcích.

Nyní je Adámkovi 9 let a je to velký a zvídavý kluk. Chodí do 2. třídy základní školy, kde mu pomáhá asistentka pedagoga. V pohybu udělal velké pokroky, i když některé následky si ponese celý život. Má problémy v hrubé i jemné motorice, porušenou rovnováhu a poškozený sluch. Potřebuje neustále rehabilitovat, posilovat, intenzivně cvičit logopedii. Cvičíme pravidelně doma a dojíždíme na cvičení za fyzioterapeutkou, Adámek chodí do bazénu a jezdí na tříkolce. Velmi mu pomáhají lázeňské pobyty, kdy vždycky vidím velký skok, který za měsíc v lázních udělá. 

Jsme rodina se třemi dětmi. Manželova dcera Lucie, 19 let, má DMO a je na vozíčku. Adámek 9 let a malý Toníček 11 měsíců. Já jsem doma s dětmi, manžel pracuje v zemědělství na zkrácený úvazek. Obě starší děti vozíme každý den do i ze školy, k tomu časté lékařské kontroly, rehabilitace, logopedie, atd. Kromě běžných výdajů musí naše příjmy pokrýt zvýšené náklady na dopravu, nákup speciální obuvi, doplňků stravy, na úhradu cvičení a rehabilitačních pomůcek. Lucinka i Adámek potřebují pravidelnou rehabilitaci a každodenní péči. Výdaje na rehabilitaci proto tvoří značnou část našeho rozpočtu a bez příspěvku od dobrých lidí bychom je nemohli našim dětem dopřát.

Děkuji za podporu a přeji jen to dobré.
Jana Stříbná

Dobrým skutkem pro Adama Vondruše je finanční dar 40 345 Kč na úhradu rehabilitačního programu Reha Klim v Sanatoriích Klimkovice.

Jana Stříbrná
Opava
Tel.: 778038248

Přihlášení k odběru novinek klienta: Adam Vondruš II.

Tato sbírka byla naplněna