Naši klienti
100%

42 000 Kč

42 000 Kč

Účel sbírky: rehabilitační program

Aneta Němcová II

Dobrý den, chtěli bychom vás požádat o pomoc s úhradou čtyřtýdenního intenzivního rehabilitačního programu Therasuit, který Anetce velmi pomůže zlepšit motorické dovednosti a chůzi.

Anetka se narodila v lednu 2015 v 31 týdnu těhotenství. Po bezproblémovém těhotenství a porodu, který probíhal přirozenou cestou a bez komplikací. Druhý den po porodu však nastaly komplikace, nejprve lékaři objevili v hlavičce hematom a po jeho odstranění se ucpala se „cestička" pro odtok mozkomíšního moku. Tehdy lékaři stanovili diagnózu „post -hemoragický hydrocefalus". Od propuštění z nemocnice pravidelně jezdíme na kontroly a intenzivně rehabilitujeme Vojtovou terapii, později jsme přidali Bobath koncept. Docházíme na ergoterapii.

Dnes jsou Anetce 3 roky, po mentální stránce je naprosto v pořádku. Po absolvování rehabilitačních pobytů TheraSuit a pobytech v léčebně pohybových poruch v Boskovicích jsme docílili u Anetky samostatné chůze. Její chůze není stále kvalitní, stoj není příliš stabilní, ale dokáže se přemístit chůzí tam, kam potřebuje. Chůze odpovídá chůzi dítěte s dětskou mozkovou obrnou.

Vzhledem k pokrokům, které Anetka udělala po absolvování rehabilitace v kosmickém oblečku – TheraSuit, kdy došlo k viditelnému zlepšení zdravotního stavu, zejména v oblasti hrubé motoriky – stabilnější stoj a chůze, zlepšení koordinace pohybu a zapojení svalů, které dcerka dříve nezapojovala, bychom rádi Anetce znovu dopřáli tuto intenzivní terapii.  Jedná se o unikátní léčebnou metodu pro pacienty s dětskou mozkovou obrnou a jiným neuro -logickým onemocněním. Cena této léčebné metody je 42 000 Kč. Tato rehabilitace není bohužel hrazena (ani z části) žádnou zdravotní pojišťovnou.
I když se za pomocí všech rodinných příslušníků se snažíme našetřit potřebné finanční prostředky, náš rozpočet je omezený, neboť výdělečně činný je pouze otec Anetky. Zatímco můj návrat do zaměstnání je kvůli zdravotnímu stavu dcery zatím nemožný. Aby léčebná metoda měla patřičný efekt, je třeba ji opakovat 3x - 4x do roka, což je dlouhodobě pro naši rodinu velká finanční zátěž.

Byli bychom rádi, kdyby tuto terapii mohla dcera absolvovat, a proto se na vás obracím s prosbou o pomoc. Vřele děkuji za čas, který jste věnovali přečtení mého dopisu.

S přáním hezkého dne
Simona Šanovcová

Dobrým skutkem pro Anetku Němcovou je finanční dar 42 000 Kč na úhradu rehabilitačního programu TheraSuit v Sarema Brno.

Simona Šanovcová
Brno
Tel: 777245786

Anetce na potřebnou rehabilitaci věnovalo částku 19 122 Kč obchodní centrum Europark díky charitativní tombole, která byla součástí akce Dětský fesťák v sobotu
23. 6. 2018 v Europarku.


Přihlášení k odběru novinek klienta: Aneta Němcová II.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 10 563 Kč

  Anonymní dárce 25.09.2018
 • 2 000 Kč

  Petra Schaferova 23.09.2018
 • 6 000 Kč

  Marek Vlasák 22.09.2018
 • 200 Kč

  Anonymní dárce 21.09.2018

Díky všem, darovali jste již celkem 42 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.