Seznam dárců

  • 19.703 Kč A.C.A.B1 Enterprise s.r.o. 30.6.2015
  • 500 Kč Anonymní dárce 20.6.2015
  • 4.797 Kč Noblesa Vlaďka Paťhová,Humpolec, výtěžek akce 25.5.2015
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 25.000 Kč.

Anika se narodila v červenci 2007 předčasně s DMO - levostrannou hemiparézou. Ta byla nedávno částečně operativně korigována, a pokud se bude pokračovat v intenzivních rehabilitacích, má Anika naději na zásadní zlepšení. Lékaři nám byla loni doporučena Klim-Therapy v Sanatoriích Klimkovice. Byli jsme se tam nejdříve v roce 2013 podívat na zkušební lekci a osobně se seznámili s principem této metody. Odjížděli jsme přesvědčeni, že Klim-Therapy naší dceři může určitě pomoci. Metoda však, jak známo, bohužel není hrazena zdravotními pojišťovnami, a částka necelých 50 000 Kč pro nás představovala výrazný problém.

Naše Anika vyžaduje každodenní soustavnou péči a asistenci při běžných životních situacích. Od počátku jsme s ní začali pravidelně cvičit Vojtův princip, což trvá až do současnosti. Několikrát týdně pak navštěvujeme specializovaná pracoviště ve FN Motol i jiných lékařských a rehabilitačních zařízeních. Nástupem do první třídy přibylo více křečí během dne do nohou i ruky. Křeče má Anika i v noci.

Z tohoto důvodu jsem já, maminka Aniky zůstala v domácnosti a plně se věnuji rehabilitacím a dalším potřebám Aniky. V pátém roce věku došlo k operaci Achillovy šlachy Bakerovou metodou, která fyzický problém částečně korigovala. Operace a následná rehabilitace byly díky velmi intenzivní péči úspěšné. Anika může chodit. Přesto je nutnost v budoucnu operaci opakovat. Operace není konečným řešením, ale částečnou korekcí. Přesto se nám na počátku roku 2014 podařilo i za pomocí dárců soustředit nezbytnou částku, abychom mohli celou terapii Klim-Therapy s Anikou absolvovat v doporučeném rozsahu. Plni očekávání jsme pak v polovině června 2014 nastoupili k lázeňskému pobytu v Klimkovicích.

Průběh a hlavně výsledky absolvování Klim-Therapy nás velmi příjemně překvapily a naprosto splnily naše očekávání. Pokrok v rozvoji motoriky, posílení opomíjených svalových partií a zejména získání jistoty a rovnováhy v pohybu byl u Aniky očividný. Nejen že se zlepšila Aničina fyzická kondice a schopnosti, ale pokrok sama cítila a velmi výrazně se posílilo i její sebevědomí. Tento fakt považujeme za velmi důležitý zejména ve věku, kdy si Anika začíná svůj hendikep uvědomovat a je stále citlivější při srovnávání svých možností a schopností s jejími vrstevníky. I díky Klim-Therapy mohla Anika v září nastoupit do první třídy základní školy. V tomto mezidobí je velmi nutná každodenní speciální rehabilitace a protahování a také korekce nevhodných návyků. Na základě diagnózy a doporučení lékařů jsme se rozhodli dál pokračovat v rehabilitacích.
Rádi bychom v době letních prázdnin terapii s Anikou ještě jednou absolvovali. Jsme přesvědčeni, že přínos pobytu bude pro její život opět markantní. Tentokrát bychom využili služeb v Neurorehabilitační klinice AXON Praha.

Čtyřtýdenní rehabilitace se pohybuje v částce 68 800 Kč. Nežádáme Vás o celou částku, protože jsme tak, jako v loňském roce schopni a připraveni terapii částečně pokrýt z našich prostředků. Budeme však velmi rádi za jakoukoli pomoc.

Děkujeme předem za laskavost.
Andrea a Karel Dohnalovi

Dobrým skutkem pro Aniku Dohnalovou je finanční dar 25 000 Kč na rehabilitaci v Neurorehabilitační klinice Axon Praha.

Andrea Dohnalová – maminka
Praha
Telefon: 603 844 127

Fotogalerie

Související články

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz