Seznam dárců

  • 24.340 Kč Narozeniny kadeřnictví Honzy Kořínka 21.5.2018
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 24.340 Kč.

Došlo k zaklínění ramének v porodních cestách, a jelikož mi šlo o život, musel mě doktor vytáhnout, i když jsem nebyla ještě dorotovaná, tím mi způsobil zranění, které mě bude trápit celý život. Od 10-ti dnů po narození jsem začala cvičit Vojtovu metodu, která mně byla v 10-ti měsících ukončena pro nevhodnost a maminka se snažila najít jinou alternativu. Podařilo se. Dodnes cvičím dle Bobath Conceptu který se maminka učí ve středisku Fyzio Beskyd, 1x ročně jezdím na intenzivní pobyt do Complex Therapy ve Zlíně, 3x jsem byla v lázních a docházím na ergoterapii. Tyto terapie a pobyty (mimo ergoterapie a lázní) mi nehradí pojišťovna a celá rodina se snaží, jak to jen jde a díky nim se můj stav velice dobře vyvíjí. Čeká mě ale ještě dlouhá cesta a spousta dřiny.

Jelikož mám špatně uchycenou lopatku, nemám šikmé břišní svaly, chybí mi rotace v předloktí (neotočím dlaň vzhůru) a ruku nezvednu nad 90°, je zapotřebí dopomáhat lepením tejpů, které mi velmi pomáhaly. Bohužel, ve dvou letech se mi objevila velmi silná alergická reakce na jakékoliv tejpy, kdy se mi do půl hodiny po nalepení objevily puchýře, které byly pak strženy při odstraňování těchto tejpů. Jedinou alternativou, která je velice účinná, je speciální lycrový obleček. Ten se šije na míru, a bohužel, se dle růstu musí vždy vyrobit nový. Obleček stojí 25 000 Kč a jeho cena narůstá dle aktuální velikosti. Tuto alternativu mi pojišťovna odmítla zaplatit s tím, že existuje jiná možnost. Ale vzhledem k mé alergii a podle oslovených odborníků, bohužel, neexistuje.

Doposud rodina vše financovala z rodinného rozpočtu a úspor, které jsme už vyčerpali. Jsme odkázáni na jeden příjem, rodičovský příspěvek a drobné přivýdělky. Naše současné příjmy musí pokrýt hypotéku, náklady pro čtyřčlennou rodinu a náklady na terapie, které ročně vyjdou na 85 000-95 000 Kč. Jsme v situaci, kdy již nejsme schopni našetřit další finance na pořizování této pomůcky, která můj zdravotní stav posune o další kroky vpřed. Protože mi chce maminka co nejvíce ulehčit budoucnost, obracíme se na vás s prosbou o pomoc, kdy získané finanční prostředky budou použity na pořízení lycrového oblečku, který bude sloužit jako doplňková terapie k léčbě.

Velice upřímně děkujeme všem případným dárcům za jakoukoliv výši příspěvku.
S pozdravem a přáním pevného zdraví a všeho dobrého

Anička Kundrátová s maminkou Hanou

Dobrým skutkem pro Aničku Kundrátovou je finanční dar 25 000 Kč na úhradu lycrové trupové ortézy.

Hana Kundrátová
Olomouc
Tel: 733652844

Fotogalerie

Související články

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz