Seznam dárců

  • 35.332 Kč OC Europark Praha Šterboholy - dar 2021 29.12.2021
  • 46.468 Kč Anonymní dárce 26.4.2021
  • 1.000 Kč Anonymní dárce 22.4.2021
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 82.800 Kč.

Této sbírce pomáhá dar od OC Europark Praha z charitativního sběru použitého textilu.
Sbírka použitého oblečení, obuvi a textilu probíhá po celý rok 2021 a je určena pro Snoezelen terapie, které bude Barunka potřebovat.
Připojte se také!

Jmenuji se Barunka Honková a bude mi šest let. Moje narození proběhlo předčasně akutním císařským řezem. Byla jsem 10 minut oživována. S maminkou jsme se viděly až pátý den od narození, tatínek mě viděl dříve, již třetí den po narození. Doktor sdělil mým rodičům všechna závažná zjištění, konzultovali další postup léčení. Nejzávažnějším nálezem bylo krvácení IV. stupně, které zasahovalo i do očiček, následující druhý týden života zjištěný nález rozvoje hydrocefalu.

Když si mě maminka mohla poprvé pochovat, bylo mi již 40 dní. Byl to velice silný zážitek pro nás všechny. Pak začala etapa starostí, maminka se mnou docházela na reflexní cvičení, reagovala jsem na něj dobře, ale pokroky byly malé, spíš žádné. Dojíždí k nám raná péče, pomáhají nám s výběrem vhodných pomůcek, a hraček. Z Vojtovy terapie jsme přešli ke cvičení Bobath konceptu a cvičení dle Čápové. V létě jezdíme na hipoterapii, která mi pomáhá na uvolnění těla, na vzpřimování hlavičky a opřením ručiček. Často mi na hipoterapii přispíval dědeček. Koníčci se mi líbí :) Současně probíhá i canisterapie, muzikoterapie a plavání. Na plavání jezdíme do bazénu s teplou slanou vodou, moc si vodu užívám.

Umím si hrát jen vleže na zemi. Někdy se mi podaří se přetočit až na bříško, ale dá to moc práce. Pohyb mám omezený nezpevněným svalstvem, proto se mi na bříšku moc nelíbí a nedaří. Už bych ráda seděla, plazila se. Diagnóza DMO spastická kvadruparéza, mi prostě říká, že vše půjde pomalinku. Diagnózu mám na obě nožičky a pravou ruku. Levou ručkou si dokáži držet i hrníček. Začínám si hrát s prstíky na obou ručičkách, říkám slabiky a pár slova jako máma bába, egu, fuj, mňam, dva, dvě… V noci mě maminka otáčí, abych se vyspinkala.

Pro mé uzdravování jezdíme mimo lázně i do soukromých center, kde mě rehabilitace více zpevní. Loni jsme začaly dojíždět do Ostravy do Verheul centra na speciální Snoezelen terapii, která mi pomáhá nejvíc. Terapie je pro nás ale hodně drahá, měsíční intenzivní program stojí 82 800 Kč a je třeba ho několikrát ročně opakovat.

Nyní bydlíme samy jen s maminkou, kousek od stacionáře a od speciální školky. Jelikož je maminka samoživitelka, vše platí z příspěvku od nadací a od sociálního úřadu. Budeme moc rády za vaši pomoc. Budeme dál bojovat, cesta je dlouhá….

Barunka

Dobrým skutkem pro Barunku Honkovou je finanční dar 82 800 Kč na měsíční Snoezelen terapii ve Verheul centru.

Eliška Honková
Jilemnice
Tel: 601391564

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz