Naši klienti
100%

188 377 Kč

188 377 Kč

Účel sbírky: rehabilitační pomůcka

Blanka Hubíková

Vážení dárci, jmenuji se Blanka Hubíková a jsem 52 letá žena, která trpí roztroušenou sklerózou. Jsem matka dvou dvacetiletých synů, kteří studují VŠ v Olomouci a manželka muže, který je v současnosti jedinou výdělečně činnou osobou v naší rodině. 

Moje práce byla mým koníčkem, 27 let jsem pracovala jako floristka. Od roku 2014 se můj život otočil jiným směrem. Bylo velmi těžké přijmout tento nový zdravotní stav a diagnózu, kterou navíc doprovází u mojí osoby í špatná koordinace pohybů, neustálé točení hlavy a pravostranná spastická hemiparéza pravé dolní a horní končetiny. Nezvedám špičku nohy, často zakopávám, padám a nejsem schopná se sama postavit. Pravou nohu díky spasticitě neohnu v koleni. Pravou ruku mám oslabenou, jsem pravačka.


Nemoc je nevyléčitelná a má postupnou, pomalou progresi. Od roku 2020 jsem v plném invalidním důchodu a pohybují se pouze s čtyřkolovým – chodítkem v interiéru. Sama neujdu žádnou vzdálenost. Nevydržím stát s oporou déle než 3 minuty, bez opory vůbec. Byla jsem nucena pořídit si kolečkové křeslo, abychom mohli jít s manželem mezi lidi, do města, do přírody. Prostě udržovat sociální kontakt.


Novinku, oblek Exopulse Mollii Suit jsem mohla vyzkoušet a po 60 minutové stimulaci jsem zaznamenala změnu. Byla jsem překvapená z rychlejší chůze, z celkového zpevnění středu těla a snížení nepříjemné závratě. Bylo mi jako bych se napila "živé vody" a to hned po první zkoušce.


Oblek má 58 elektrod zaměřených na stimulaci až 40 svalových skupin. Aplikuje se každý druhý den. Pravidelnou rehabilitací může po čase dojít ke zmírnění nepříjemných stavů, které přináší roztroušená skleróza. Jsem plna naděje a je to pro mě velká výzva vystoupit z této nekomfortní zóny a začít se opět radovat z běžného dne… nebýt uzavřena v těle, které nemohu ovládat já sama.


Náklady na pořízení této pomůcky jsou velmi vysoké. Část z nich zvládneme uhradit jako rodina, ale určitě s tím potřebujeme pomoci. Byla bych moc ráda a vděčná za jakoukoli vaši finanční pomoc.

Blanka Hubíková 


Dobrým skutkem pro paní Blanku Hubíkovou je finanční dar ve výši 88 377 Kč na částečnou úhradu rehabilitačního obleku Exopuls Mollii Suit od f. Ottobock.


Blanka Hubíková
Uherské Hradiště
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.


Díky velkorysému daru od laskavého dárce - firmy PALMA TRANSPORT, s.r.o. - ve výši 100 000 Kč může Dobrý skutek uhradit paní Hubíkové celkovou pořizovací cenu rehabilitačního obleku. Děkujeme!

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 100 000 Kč

  Petr Cigoš 21.03.2023
 • 12 000 Kč *

  Anonymní dárce 22.02.2023
 • 15 000 Kč

  Anonymní dárce 30.01.2023
 • 1 000 Kč

  Martina Pulcová 24.01.2023
 • 60 377 Kč

  1% dárci Broker Consulting 23.01.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 188 377 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.