Naši klienti
100%

100 000 Kč

100 000 Kč

Účel sbírky: Rehabilitační pobyt

Dorotka Obadalová

Naše dcera Dorotka se narodila v srpnu 2010 a už před narozením jsme věděli, že nebude mít úplně v pořádku ledviny. 

Po komplikovaném porodu, kdy musela být oživována, se ukázalo, že jedna ledvina je zcela nefunkční a druhá vážně poškozená, a Dorotka musela již v šesti měsících podstoupit náročnou operaci.

Další vyšetření ukázala také poškození srdce a chybějící přemostění mezi mozkovými hemisférami. V prvním roce se u Dorotky poprvé objevily febrilní křeče, komplikované s pravostranným ochrnutím a začala znatelně zaostávat jak v psychickém, tak motorickém vývoji.

Ve třech a půl letech jsme ji sami velmi složitou cestou objednali na speciální oční vyšetření v Praze, které prokázalo, že má Dorotka značně poškozený zrak. Na základě podrobného genetického vyšetření byla Dorotce ve čtyřech letech stanovena diagnóza - Mowat-Wilsonův syndrom. Jedná se o genetickou vadu na chromozomu, která má za následek psychomotorickou retardaci, poškození srdce, ledvin, mozku, zraku, pohlavních orgánů, onemocnění zažívacího traktu, výpadky vědomí. Prognózy nejsou příliš příznivé. Z dosud popsaných případů se jen malé množství dětí naučí chodit a mluvit. Vzhledem k uvedeným zdravotním problémům vyžaduje Dorotka stálou péči a kvůli stále častějším záchvatům provázeným krátkodobou ztrátou vědomí a křečemi i permanentní osobní dohled.

V současné době jsme trvale v péči neurologie, nefrologie, kardiologie, očního specializovaného pracoviště, gastroenterologie (Olomouc, Praha, Zlín, Brno, Uherské Hradiště).

Již sedmkrát jsme absolvovali rehabilitační pobyt v Piešťanech, který má na psychomotorickou stránku Dorotčina vývoje asi největší vliv. Bohužel na léčbu nepřispívá zdravotní pojišťovna a léčba je velmi nákladná - 14 denní rehabilitace stojí cca 90 000 Kč. Na naše pobyty nám doposud pomohli sehnat finance: Nadace Korunka Luhačovice, hasiči Zlínského kraje, rodina, přátelé a zejména Dorotčina prababička, která své úspory věnovala na Dorotčiny rehabilitace a pomůcky.
Za přispění zdravotní pojišťovny a OSZ jsme již pořídili rehabilitační stůl, kočárek, lehátko do vany a výtahovou plošinu (bydlíme v podkroví). Vzhledem k jejím speciálním potřebám byla také nutná rekonstrukce bytu, tedy hlavně úprava a přestavba zcela nevyhovující koupelny.

I já sama jsem se snažila Dorotce sehnat potřebné finance na rehabilitační pobyt. Vyrobila jsem keramické anděly a zorganizovala projekt s názvem: „100+1 anděl." Výtěžek z prodeje těchto andělů, byl taktéž v loňském roce v plné výši použit na Dorotčinu rehabilitaci.

Lékaři a fyzioterapeutičtí pracovníci z rehabilitačního centra ale tvrdí, že léčba je nejefektivnější pokud se opakuje minimálně dvakrát, ideálně však čtyřikrát ročně. Bohužel, sehnat finanční prostředky vícekrát ročně není v našich schopnostech.
Proto prosíme Dobrý skutek a dárce o podporu a pomoc, za kterou předem děkujeme.

Dobrým skutkem pro Dorotku Obadalovou je finanční dar 100 000 Kč na neurorehabilitační terapii Adeli v Adeli Center Piešťany.

Michaela Obadalová, Dorotčina maminka
Luhačovice
Telefon: 775 644 330

Přihlášení k odběru novinek klienta: Dorotka Obadalová .

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 16 800 Kč

  Tenis pro Dobrý skutek 18.09.2017
 • 20 000 Kč

  Apollo Soft, s.r.o. 12.09.2017
 • 59 000 Kč

  Friendly Cup, 7.9., Vista Resort, Nad Hliníkem 2, Praha - Košíře 11.09.2017
 • 500 Kč

  David Korbas 04.09.2017
 • 300 Kč

  Anonymní dárce 01.09.2017
 • 3 400 Kč

  1% dárci Broker Consulting 31.08.2017

Díky všem, darovali jste již celkem 100 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.