Seznam dárců

  • 40.000 Kč SC&C respondenti 23.10.2016
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 40.000 Kč.

V roce 2004 jsem si našel podnájem, a seznámil jsem se s přítelkyní Štěpánkou. V dubnu 2005 jsem jel svojí starou škodovkou do Milovic pro svoji neteř, abych jí přivezl na víkend k mým rodičům. Na cestě tam, mi vběhl do cesty zajíc, já se lekl, strhnul jsem řízení a vletěl ze srázu do pole. Z auta jsem vylétl, ale auto mě přimáčklo tak, že mi rozdrtilo krční obratel a jeden úlomek mi přerušil míchu. Díky mým rodičům a mé přítelkyni jsem začal bojovat, i když mi bylo řečeno, že se na nohy už nikdy nepostavím a postiženy zůstanou i ruce. Dva měsíce jsem strávil ve Střešovické nemocnici, poté tři měsíce na spinální jednotce v Motole a nakonec jsem byl tři měsíce v Kladrubech. Moc mi pomohl po psychické stránce pobyt na spinální jednotce v Motole, protože je tam primářem lékař na vozíku, takže jsem si uvědomil, že i na vozíku se dá žít. Mezi tím mě rodiče z pronájmu přestěhovali zpět do bytu k nim, byt upravili na bezbariérové bydlení a zařídili mi rampu u domu. Sestra s manželem si našli pronájem, abych měl doma prostor a klid. Chodil jsem na rehabilitace do Centra Paraple, kde mi hodně pomohli, jak fyzicky, tak psychicky. Pomohli mi najít i práci z domova na počítači. Na některé kurzy se mnou docházela moje přítelkyně, aby věděla, jak se mnou manipulovat a pomáhat mi. S přítelkyní jsme začali po nějaké době přemýšlet, že bychom se osamostatnili a založili rodinu. Rodiče se rozhodli, že mi přenechají jejich větší byt, kde bydlím dosud. V roce 2009 přítelkyně podstoupila umělé oplodnění a v lednu 2010 se nám narodila dvojčátka – Natálka a Matýsek. Byli jsme hrozně šťastní. Po dvou letech soužití se však vše změnilo. Přítelkyně s dětmi odešla a já zůstal sám. Díky mým rodičům jsem to zvládl jak psychicky, ale hlavně finančně.

S dětmi se stýkám a mám je každý druhý týden, zařídil jsem jim nejmenší pokojíček jako ložnici a další pokoj, kde si hrají. O prázdninách a na vánoce je mám i déle. Velmi rád bych byl s dětmi tam, kde se jim to líbí, ale nezvládám kopcovitý terén, který na mechanickém vozíku nevyjedu. Pomohlo by mi elektrické přídavné zařízení k vozíku Smart drive MX 2. Pořizovací cena je 129 500 Kč.

K celkové částce mi schází 40 000 Kč. Tímto bych Vás chtěl požádat o finanční pomoc na doplacení elektrického zařízení k vozíku.

Předem děkuji za vstřícnost a pomoc.
Jan Holomoj

Dobrým skutkem pro Jana Holomoje je finanční dar 40 000 Kč na doplatek elektrického přídavného zařízení k mechanickému vozíku od dodavatele PROvozejky Praha.

Jan Holomoj
Praha
Telefon: 777 808 329

respondenti SC&C

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz