Seznam dárců

  • Díky všem, darovali jste již celkem 35.500 Kč.

Do nedávna jsme žili normálním a spokojeným životem. Janička se narodila skoro o měsíc dříve plánovaným akutním císařským řezem ze zdravotních důvodů maminky. Porod proběhl bez komplikací. Těšili jsme se ze zdravého miminka a plánovali si náš šťastný život a velkou rodinu. Bohužel osud tomu chtěl jinak a již při první návštěvě pediatra bylo vysloveno podezření, že Janička není úplně v pořádku. Nastaly obtíže s krmením, kdy slabě sála a nejevila zájem o mateřské mléko. V 6 týdnech věku naší dcery nás z pediatrie odeslali na neurologii pro neadekvátní vývoj.

Janičce na neurologii lékařka stanovila centrální hypotonický syndrom a odeslala nás do FN Motol na rehabilitace, kde maminka s Janičkou zahájila rehabilitaci Vojtovou metodou. Maminka s Janičkou poctivě 5x denně cvičila Vojtovu metodu 8 měsíců, kdy dcera nakonec začala chodit s drobným opožděním v 16-ti měsících. Vše se zdálo být optimistické, ale maminka již od narození Janičky intuitivně vnímala, že dcera není v pořádku. Janička o maminku nejevila zájem tak, jak je běžné. Vývoj řeči byl opožděný a tak Janička začala docházet s rodiči ke klinické logopedce. Nicméně maminka navzdory názorům řady lékařů, měla podezření, že dcera trpí autismem a tak Janičku objednala do Nautisu, kde jí byla diagnóza bohužel potvrzena.

Janičku bohužel doprovází téměř veškeré příznaky poruchy autistického spektra. Začali jsme jí pomáhat ve zlepšení komunikace a pozornosti pomocí rané terapie OTA. Janička má také narušený rovnovážný systém. Je pohybově neobratná a ergoterapie by ji pomohly zvýšit šanci na samostatný život. Máme již vyzkoušené lekce v centru PLAYsi, kam jsme začaly docházet. Aplikují zde metodu senzorické integrace.

Tyto terapie jsou nejvíce účinné do 3 let věku, kdy je dětský mozek plastický. U Janičky potřebujeme posílit oční kontakt, sdílenou pozornost, empatii, spolupráci s dětmi a dospělými a pohybové schopnosti, což jsou zásadní věci pro její šanci na samostatný a v rámci možností šťastný život.

Předem Vám velmi děkujeme za Vaši pomoc.
Jana Suková, maminka

Dobrým skutkem pro Janičku Sukovou je finanční dar ve výši 35 500 Kč na úhradu ergoterapie v centru PLAYsi v Praze.

Jana Suková
Praha
Tel: 732488273

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz