Naši klienti
100%

66 000 Kč

66 000 Kč

Účel sbírky: neurorehabilitace

Jaromír Mencl

Vážení dárci,
dovoluji si Vás oslovit s žádostí o finanční pomoc na léčbu pro svého manžela Jaromíra Mencla. Jedná se o příspěvek na intenzivní neurorehabilitaci, která je poslední nadějí na zlepšení zdravotního stavu mého 57 letého muže.

Ještě před dvěma lety to byl pozorný, milující manžel a otec našich dvou dětí. Zodpovědný, pracovitý a žijící aktivním životem. Vše se změnilo v srpnu 2021, kdy byl RZP přivezen do nemocnice Turnov pro bolesti břicha, bolesti na prsou, průjem a zvraceni. Jeho zdravotní stav se však rapidně zhorši, upadl do bezvědomí  a začalo něco, co jsem si do té doby vůbec nedokázala představit:  intubace, připojení na umělou plicní ventilaci, letecký transport do Krajské nemocnice Liberec, diagnóza  disekce aorty typu A s velkým periokardinálním výpotkem (úmrtnost téměř 90%). Další letecký transport do nemocnice na Homolce a  7 hodinová operaci srdce na mimotělním oběhu. Uvedení do umělého spánku, napojení na přístroje na podporu života, intubovaný a na umělé plicní ventilaci.

Dny plné nejistoty a zoufalství. Bohužel došlo i k progresi poruchy vědomí a upadnutí do kómatu, včetně velmi vážných infekčních komplikací. Byla mu diagnostikována kvalitativní porucha vědomí. I přes tyto komplikace se však jeho zdravotní stav začal pomalu lepšit. Díky intenzivní rehabilitaci došlo k postupnému zlepšení, dokonce začal chodit v chodítku. Bohužel další zvrat nastal s nemocí Covid, kdy došlo k mozkové příhodě s postižením pravé strany (u praváka). Následovaly hospitalizace a zhoršení předchozího progresu. Byl stanoven kognitivní deficit, kdy se manžel nebyl schopný samostatně najíst, napit i jinak obstarat.

Nyní máme manžela doma a asi nemusím psát, že se jedná o 24 hodinovou péči, stále přetrvává kognitivní deficit a depresivní syndrom z poruchy přizpůsobení dané situace a zdravotního stavu.

Před nedávnem jsme zahájili léčbu na slovenské klinice, kde jsme manželovi nechali implantovat kmenové buňky. Výsledkem by mělo být celkové posílení organismu, odbouraní inkontinence, posíleni dýcháni, zlepšení motoriky a svalové činnosti. Kromě toho by mělo dojít ke zlepšení a obnově nervové činnosti nervů a řečového centra. Jedná se o tři cykly, tři aplikace, v časovém rozmezí půl roku a mezitím je třeba absolvovat intenzivní neurorehabilitace.

Z toho důvodu se obracím na Vaši organizaci a prosím o finanční příspěvek na tuto neurorehabilitací. Ani toto cvičení není  hrazeno ze zdravotního pojištění a na každý měsíční program je třeba sehnat nemalou částku. Tyto rehabilitace ale mohou výrazně zlepšit doposud neřešitelnou a tíživou zdravotní situaci mého manžela a celé rodiny.  Předejít dalším možným zdravotním komplikacím, bolestem a zejména výrazně zlepšit kvalitu jeho života.

Děkuji za pomoc a kladné vyřízení žádosti.
S úctou
Hana Menclová

Dobrým skutkem pro pana Jaromíra Mencla je finanční dar ve výši 66 000 Kč na úhradu neurorehabilitačního programu v Sarema v Liberci.

Hana Menclová
okr. Jablonec nad Nisou
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři.

Přihlášení k odběru novinek klienta: Jaromír Mencl.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 35 700 Kč

  Anonymní dárce 24.10.2023
 • 20 000 Kč

  Anonymní dárce 19.10.2023
 • 300 Kč

  Anonymní dárce 05.10.2023
 • 10 000 Kč

  1% dárci Broker Consulting 21.09.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 66 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.