100%

40 000 Kč

40 000 Kč

Účel sbírky: Rehabilitační pobyt

Jaroslav Křepelka

Obracím se na vás s prosbou o pomoc pro mého syna Jaroslava, narozeného v květnu 1992.

Syn měl v roce 2013 nehodu při jízdě na motocyklu jako spolujezdec. Po nárazu do stromu, řidič-synův kamarád David zemřel a Jára byl transportován do nemocnice s velmi vážným zraněním. Po těžkém boji o život jsem syna po šesti měsících od nehody vzala domů do domácího ošetřování.

Před dopravní nehodou byl Jaroušek zdravý, vyrovnaný a spokojený mladý muž žijící aktivním životem bez zdravotních omezení. Netrpěl žádnými bolestmi, ať již fyzickými či duševními, se kterými by se musel léčit. Nikdy by mě nenapadlo, že by vše mohlo být úplně jinak.

Jaroušek se učil v oboru kuchař/číšník, kterému se později toužil věnovat, neboť vaření jej velmi bavilo. V rámci školy jezdil i s ostatními spolužáky vařit do hvězdičkových horských středisek, což pro něj byla velká příležitost pro prezentování jeho schopností. Z pracovních pobytů se vždy vracel velmi šťastný a hrdý na své úspěchy a práci v pohostinství si velmi oblíbil. Učitelé ho vždy velmi chválili a samotné studium mu nedělalo žádné potíže. Vysněnému povolání kuchaře se však již nikdy věnovat nebude.

Synova nehoda byla pro mě zcela nečekanou a traumatizující záležitostí. Do dnešního dne nemohu pochopit, jak celá ta událost proběhla.
Ihned jsem se o syna začala nepřetržitě starat a snažila jsem se celou situaci překonat mou péčí o něj. Z důvodu neustálé péče o syna však již nejsem schopna vykonávat předešlou pracovní činnost jednatele přepravní společnosti, což velmi zásadně změnilo finanční situaci celé naší rodiny a pro mě, z důvodu narůstajících výdajů na léčbu syna, je značný problém.

Jaroušek je po úrazu mozku ve stavu koma vigile (těžké poškození mozku, hluboká porucha vědomí, přičemž pacient působí dojmem, že se probral do vědomí, má otevřené oči, avšak nevnímá a nesleduje okolí), nespolupracuje, nemluví, je imobilní, zcela odkázán na péči druhé osoby, sám nejí, nepije, stravu, tekutiny a léky přijímá do PEG-u (vyústění žaludku na přední břišní stěně) a stejně tak je nutno zajistit vyprazdňování a hygienu.

Dobře vím, že žádný finanční dar mému synovi již ztracené zdraví a soběstačnost nevrátí. Nikdy se již ani nebude moci věnovat svým předchozím zálibám a koníčkům. Přesto by nám však finanční částka pomohla vyřešit nelehkou situaci při financování náročných speciálních rehabilitací.

O syna se starám sama a docházejí mi síly a naděje na sehnání prostředků na neurorehabilitaci.

Velmi prosím o finanční pomoc.
Předem děkuji za pochopení naší situace a pomoc.
Jaroslava Křepelková, maminka a opatrovník

Dobrým skutkem pro Jaroslava Křepelku je finanční dar 40 000 Kč na doplatek rehabilitací TheraSuit v Centru Hájek.

Jaroslava Křepelková
Velké Poříčí
Tel. 725 308 002

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 17 900 Kč

  Lukáš Brothánek 18.11.2016
 • 21 000 Kč

  Broker Masters 16.11.2016
 • 500 Kč

  Anonymní dárce 05.11.2016
 • 300 Kč

  Anonymní dárce 03.11.2016
 • 300 Kč

  roman cileček 01.11.2016

Díky všem, darovali jste již celkem 40 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.