Seznam dárců

  • 2.000 Kč Petr Nechutný 13.10.2020
  • 500 Kč Anonymní dárce 12.10.2020
  • 300 Kč Anonymní dárce 5.10.2020
  • 1.600 Kč Anonymní dárce 25.9.2020
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 4.400 Kč.

Jmenuji se Jitka Švaříková, je mi 56 let, mám milujícího manžela, syna a dceru. Jsem dlouholetá profesorka účetnictví na obchodní akademii. S manželem se staráme o maminku s roztroušenou sklerózou, syn se bude ženit... zkrátka spousta radostí i starostí, jaké má každý...

...najednou upadnu na silnici, sanitka mě odváží od rodiny a já bojuji o život…

Prasklo mi centimetrové aneurysma na střední mozkové tepně a od té doby se mnou doktoři hrají hru o čas. Naděje, že přežiju je 10%. Po čtyřech hodinách operace ležím s velkým poškozením mozku na ARO mezi spoustou hadiček, pacientů a zdravotních sester a jsem stále v ohrožení života. Nejhorší na tom všem ale je, že mi nikdo nedává ani malou šanci na to, že se ještě někdy probudím a pokud ano, tak jestli se vůbec zvládnu sama nadechnout. Po třech týdnech v umělém spánku jsem konečně otevřela oči, ale nemohla jsem nic. Jen se mi občas podařilo zamrkat nebo pohnout prstem, abych dala rodině sílu to se mnou ještě nevzdat. Museli mi odebrat velkou část lebeční kosti kvůli operaci a následnému otoku.

Návrat do života si vyžaduje spoustu mé snahy i síly všech okolo. Pro mozek je důležité se pořád na něco těšit. Začínala jsem si časem uvědomovat, co se mi stalo, co se se mnou děje teď a co mám vlastně dělat dál. Nepodařilo se probudit mou levou polovinu těla. Sama jsem ještě nezvládala ani dýchat a to mi zabraňovalo mluvit na ty, které jsem konečně začala poznávat.

Doktoři mi nedoporučili vracet lebeční kost zpět kvůli otoku a možným komplikacím. Ale manžel mi pořídil hezkou helmu, za kterou by se nemusel stydět ani brankář Petr Čech a která mi chrání hlavu, když nejsem zrovna v posteli. Teď jsem se zabydlela v Jedličkově ústavu, kde jsem mezi lidmi, které připravují na alespoň částečně samostatný život. Chtěla bych toho také dosáhnout, ale je přede mnou ještě hodně cílů. Potřebuji posílit svaly po celém těle, i když levá polovina se se mnou stále nebaví. Chtěla bych se sama zvednout z postele a dostat se do vozíku. Uvařit si sama kávu nebo si vyndat jogurt z lednice.

Chtěla bych Vás tímto požádat o finanční podporu mé plánované intenzivní neurofyzioterapie, která by mi s tímto vším měla pomoci. S mojí počáteční prognózou jsem svými pokroky překvapila nejednoho lékaře. Teď bych chtěla dokázat nejen sobě, že na to mám.

V dubnu se mi narodila moje první vnučka a já doufám, že budu chodit dřív než ona.
Děkuji všem dárcům za jejich pomoc.
Vaše Jitka

Dobrým skutkem pro paní Jitku Švaříkovou je finanční dar ve výši 20 000 Kč na částečnou úhradu neurorehabilitačního programu v Sarema v Liberci.

Jitka Švaříková
Liberec
Tel: 608218292

Svarikova.jpg

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz