Seznam dárců

  • 20.590 Kč A.C.A.B1 Enterprise s.r.o. 8.9.2020
  • 700 Kč Libor Votruba 27.8.2020
  • 28.060 Kč respondenti SC&C 17.8.2020
  • 50 Kč Anonymní dárce 31.7.2020
  • 500 Kč 1% dárci Broker Consulting 20.7.2020
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 49.900 Kč.

Narodil jsem se do úplné rodiny v únoru 2015. Maminka moc chtěla, abych se narodil zdravý a tak ještě v bříšku jsem jezdil na pravidelné kontroly do Gennet v Liberci.  Všechno bylo v pořádku až do mého půl roku věku, když jsem musel na očkování. Dostal jsem včeličku do zadečku a pak to začalo. Mamince bylo divné mé chování po probuzení, při krmení a podobně, tak nějak jsem se začal svíjet a tak nelenila, zavolala panu doktorovi a ten mě hned poslal do nemocnice v Ústí nad Labem.

V nemocnici mi dávali nějakou divnou čepičku na hlavu. To se mi nelíbilo, ale musel jsem to vydržet. V ordinaci na neurologii jsem dostal tak velký záchvat, že jsem dostal Diazepam do zadečku. A už to bylo. Musel jsem s maminkou zůstat na JIPu. Maminka byla statečná, ale těch slziček bylo moc. Prodělal jsem spoustu a spoustu vyšetření, byl jsem moc unavený a maminka byla také. Když jsem se vrátil po deseti dnech domů, dostal jsem spoustu léků, které nebyly vůbec dobré. Podávali mi je injekční stříkačkou rozdrcené spolu se sladkým sirupem abych necítil tu jejich ošklivou chuť. Postupně jsem se začal zlepšovat a i prospívat. Zatím beru ráno a večer troje různé léky na tyto potvory nemoci - epilepsie typu Westova syndromu, pachigyrii a spoustu jiných. Mám je napsané v lékařské zprávě. Paní doktorka chtěla a maminka také, abych jezdil na rehabilitace a tak jsem musel cvičit Vojtovku v Děčíně. Postupně jsem se naučil sedět, lézt potom i po čtyřech, postavit se s pomocí a spoustu jiných věcí.

Protože mě maminka už do čtvrtého patra nedokázala vynést a táta byl, je a bude pořád v práci, abychom měli alespoň nějaké korunky. Museli jsme se přestěhovat do jiného bytu. Při stěhování bylo asi moc stresu a změn. A to mi neudělalo vůbec dobře. Celý jsem onemocněl, dostal jsem vysoké horečky, přestal jsem jíst a pít. Maminka měla o mě velký strach, ale já to nedělal schválně. Mám rád svůj klid a režim a tohle mě vykolejilo. Zeslábl jsem, nožičky mě nechtěly unést a ručičky mě také neposlouchaly. I to chodítko stálo jen tak v koutě. Maminka nevěděla
co se mnou.

Jednoho dne se dozvěděla, že by mi moc pomohlo speciální cvičení, ale to stojí moc korunek, táta říkal, že se zeptá. Tak uvidím. Jo a moje starší sestřička, která jde na první stupeň školy, kde mají koně, říkala, že by mi prospěla i jízda na koni ale na to jsem ještě moc malej.

A to je asi tak vše co jsem chtěl o sobě říct (psal to táta, já ještě ani nemluvím). Tímto prosím o finanční pomoc pro mne, abych se mohl zlepšovat, chodit, mluvit, jíst a pít sám.         

Děkuji s pozdravem
za Jonáše Roman Urban (tatínek)

Dobrým skutkem pro Jonáše Romana Urbana je finanční dar ve výši 49 900 Kč na úhradu neurorehabilitačního programuTheraSuit v Sarema v Liberci.

Roman Urban
Rumburk
Tel: 773521121

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz