Naši klienti
100%

37 425 Kč

37 425 Kč

Účel sbírky: rehabilitace Therasuit

Krasim Starý

Vážení dárci, moc bych vás chtěla požádat o finanční pomoc pro mého syna Krasima na třítýdenní terapii Therasuit, která mu velice pomáhá v boji s dětskou mozkovou obrnou.

Tato sbírka byla doplacena 14.12. 2018 částkou 14 472 Kč z akce Ještěd SkyRace. DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE ZAPOJILI!

Jsem matka samoživitelka s dvojčaty, která se narodila předčasně ve 32. týdnu těhotenství. Krasim má díky předčasnému porodu DMO a sestra Jessica oslabenou imunitu a astma. Je často nemocná a s ní současně i Krasim, u kterého se poslední dobou začala projevovat alergie na kvetoucí rostliny. 

Žijeme v pronajatém bytě o velikosti 3+1 a všichni tři se snažíme bojovat s veškerými překážkami, které nám život přinesl, ať už se jedná o Krasimovu DMO, tak i časté nemoci obou dětí. Vzhledem k tomu, že jsem často s dětmi doma, tak bohužel prozatím nemohu najít vhodné zaměstnání. S Krasimem jezdím 1x týdně na oční cvičení (tupozrakost),1x za 14 dní na rehabilitaci a 3x ročně jej vozím 3 týdny každý den na terapii Therasuit a dále je překážkou velká nemocnost obou dětí. Obě děti milují plavání a jízdu na kole. Krasim má speciální kolo tzv. Loped.

Protože se pětiletý Krasim spolu se sestřičkou narodili předčasně, získal do života diagnózu dětská mozková obrna - spastická diparéza. I přes veškeré, velmi špatné prognózy, ušel opravdu pořádný kus hrbolaté cesty. V září 2017 podstoupil speciální operaci metodou Ulzibat na uvolnění spasticity v nožkách. Následně absolvoval dvoutýdenní terapii Therasuit, kde po 4 dnech intenzivních rehabilitací udělal 5 kroků úplně sám a bez pomoci. Každý z toho měl opravdu obrovskou radost. Ve zbylých dnech rehabilitace měl Krasimek další úspěchy.

Rádi bychom viděli Krasimka, jak dělá řadu dalších samostatných krůčků. K tomu je potřeba, aby Krasimek absolvoval další speciální rehabilitační terapie Therasuit. Zdravotní pojišťovna ale tyto rehabilitační pobyty nehradí, i když Krasim po jejich absolvování dělá další pokroky.

Velice si vážím veškeré pomoci, kterou poskytujete hendikepovaným dětem.

S pozdravem
Petra Dolníková, maminka

Dobrým skutkem pro Krasima Starého je finanční dar 37 425 Kč na úhradu intenzivního rehabilitačního programu Therasuit v Sarema Brno.

Petra Dolníková
Brno
Tel: 606 246 079

Přihlášení k odběru novinek klienta: Krasim Starý.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 5 000 Kč

  Petr Hušek 18.12.2018
 • 558 Kč

  Veronika Pecinová 15.12.2018
 • 1 000 Kč

  Markéta Francová 15.12.2018
 • 104 Kč

  Ivana Francová 15.12.2018

Díky všem, darovali jste již celkem 37 425 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.