Seznam dárců

Dcerka Kristýna se nám narodila ve 29. týdnu těhotenství v roce 1991 v porodnici v Litoměřicích. Odtud byla převezena na neontologické oddělení teplické nemocnice, kde strávila 2 měsíce a poté byla převezena do nemocnice Motol kvůli očním komplikacím, kdy jí hrozila ztráta zraku. Ve třech měsících byla dcerka propuštěna domů s tím, že je nutná intenzivní rehabilitace, kterou jsme opravdu pravidelně cvičili několik let a to formou Vojtovy metody. Po roce bylo u dcerky zjištěno, že se neotáčí, takže jí byla diagnostikována DMO - kvadruspastická forma. A potřeba neustálého cvičení…

V šesti letech byla v nemocnici Motol operována na ortopedickém oddělení pro luxaci kyčle, a to hned dvakrát. Poté byla také operována v Novém Bydžově. Operací ortopedických jsme si užili opravdu dosti. Také očních… díky tomu dnes dcerka vidí vcelku dobře.

V 8 letech Týnka nastoupila v místě bydliště do školy pro děti s kombinovanými vadami. Zde absolvovala základní školní docházku. Poté nastoupila do Jedličkova ústavu v Liberci, kde absolvovala praktickou školu. Do dnešních dnů dcerka také do "Jedličkárny" dojíždí na respitní pobyty. Ačkoliv je Týnka na komplexní péči se střední formou mentální retardace, život se snažíme si užívat. Rádi navštěvujeme organizaci Alfabet. S touto organizací také absolvujeme psychosociální pobyty. Týnka také ráda jezdí pravidelně
na tábory od ARPZPD Praha a na jednodenní pobyty a výlety.

Týnka má 32 letou sestru Terezu, která již žije se svou rodinou, a Týnka je tetou. Týnce před 9 lety zemřel tatínek na těžkou nemoc. Zůstala jsem jako pečující osoba sama. Manipulace s Týnkou už je velmi fyzicky náročná a já sama jsem po těžké nemoci.

Bohužel finanční příspěvky od ÚP máme již vyčerpány, protože roce 2016 jsme instalovaly schodišťovou plošinu a v roce 2017 jsem byla nucena nechat instalovat zvedací zařízení v bytě. Na nákup vozidla nám ještě něco zbylo, ale na pořízení flexi plošiny do automobilu budeme mít nárok nejdřív za 2 roky.

Všem dárcům děkujeme za jejich příspěvky.
Jana Prudká, maminka

Dobrým skutkem pro Kristýnu Prudkou je finanční dar ve výši 100 000 Kč na částečnou úhradu Flexi rampy do osobního automobilu.

Jana Prudká
Litoměřice
Tel: 604143337

Vážení dárci, zároveň s naší sbírkou otevřeli pro Kristýnku sbírku i při Kontu Bariéry a výtěžek z této sbírky pokryje veškeré náklady na pořízení Flexi rampy do auta. Vaše dary budou použity na jiný účel dle Kristýnčiny potřeby.

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz