Seznam dárců

  • 5.000 Kč Respondenti SC&C 23.5.2017
  • 25.000 Kč dvojčata – Lainovi 13.5.2017
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 30.000 Kč.

Vnučka Leona Plintová se narodila v dubnu 2014 extrémně předčasně, přesně ve 23. týdnu těhotenství. Její porodní váha byla 550 g. Děti takto předčasně narozené mají pramalou šanci na přežití. Lea svůj boj o přežití vyhrála, ale co se jejího zdraví týče, to vyhráno nemá. Má diagnostikovanou dětskou mozkovou obrnu.

S jejím předčasným narozením souviselo mnoho komplikací. Nejzávažnější bylo krvácení do levé části mozku. Krvácení zanechalo na mozku jizvy, a tím způsobilo motorické problémy. Prognózy lékařů zněly – mentálně postižená, ležící. S tím jsem se já nehodlala smířit a začala s Leonkou cvičit Vojtovu metodu 4x denně a začaly jsme dojíždět na rehabilitace. Zařídila jsem jí lázně, které jsme absolvovaly zatím 3x v dětské léčebně VESNA v Janských Lázních. Díky lázním jsme pokaždé zaznamenaly pokrok, možná pro jiné jen maličký, ale pro nás obrovský. Ve dvou a půl letech Lea začala lézt. Cvičení pomocí Vojtovy metody má vliv i na mozeček, na mentalitu dítěte. Lea se hodně zlepšuje, všemu rozumí, komunikuje jen gesty, zatím nemluví.

I když se snažíme cvičit a jezdíme do lázní, je to zřejmě pro její motoriku málo. Rozhodla jsem se, řešit její špatnou motoriku v sanatoriu Klimkovice. Je to léčebné zařízení z části hrazené pojišťovnou, ale bohužel jen základ (ten je obdobný jako v Janských Lázních). Klimkovice nabízí ještě neurorehabilitaci, která má vynikající výsledky a pro nás je to asi jediná možnost, jak nastartovat chůzi a časem začít chodit.

Bohužel, tuto léčbu pojišťovna nehradí. Jedná se o tzv. pohybovou terapii REHA KLIM ACTIV JUNIOR, jejíž cena na 4 týdny činí 30 915 Kč. Dále pak nabízí pohybovou terapii KLIM THERAPY, jejíž cena je na 4 týdny 55 020 Kč. Je to léčba pomocí speciálního stabilizačního oblečku. Speciální oblek výrazně zvyšuje terapeutický účinek neurofyziologických cvičení na poškozený nervový systém, ulehčuje nácvik motoriky jako je sezení, stoje, chůze apod. Díky tomuto obleku je nácvik pohybových aktivit a terapie daleko jednodušší, plynulejší a vyžaduje méně úsilí. Oblek obsahuje systém podpůrných prvků, které jsou vzájemně pospojovány elastickými pásky a prvky sloužící pro korekci dolních končetin a trupu, držení hlavy v prostoru a dalších pohybových funkcí. Leonce by zřejmě pro začátek a vzhledem k jejímu věku stačil REHA KLIM AKTIV JUNIOR. Ke cvičení lze zaplatit intenzivní logopedický program, který by Leonce pomohl jednak polykat tuhou stravu (zatím máme stravu mixovanou) a snad i začít mluvit. Cena měsíčního programu je 9 500 Kč.

Snažím se náklady na její léčbu pokrýt sběrem plastových víček, ale to pokryje opravdu jen zlomek nákladů.

Žijeme v pronajatém bytě 3+1 společně s mým 18 letým synem, který ještě studuje. Já pracuji jako účetní v jedné lesnické firmě. Celý plat a příspěvky na Leonku padnou na základní měsíční náklady.
Prosím o poskytnutí finančního daru, který mi pomůže léčbu uhradit a potažmo i docílit prvních krůčků mé vnučky.

Děkuji za případnou pomoc.
Marcela Plintová, babička

Dobrým skutkem pro Leonku Plintovou je finanční dar 30 000 Kč na rehabilitační a logopedický program v Sanatoriích Klimkovice.

Marcela Plintová
Rumburk
Telefon: 602 118 096

Respondenti SC&C pro Leonku Plintovou - seznam dárců

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz