Seznam dárců

  • 100.000 Kč Narozeniny Zdeněk M. 8.9.2020
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 100.000 Kč.

Leontýnka se potýká s epilepsií, cerebrální ataxií /problém s koordinací a stabilitou/ a má opožděný psychomotorický vývoj. Ve svých třech letech, je na tom, jako půlroční miminko, bez pomoci svých nejbližších nic sama nezvládne. Nesedí, neleze, neplazí se, umí se jen otočit z bříška na záda a naopak. 

To, že není něco v pořádku, se začalo projevovat už ve třech měsících, kdy Leontýnka špatně „pásla koníky“. Začala docházet na fyzioterapie a doma se s ní cvičila Vojtova metoda. Když jí byl rok, podstoupila Leontýnka několik vyšetření ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Magnetickou rezonanci, lumbální punkci a další z mnoha nepříjemných vyšetření, avšak z těchto testů se nic nezjistilo. Až v letošním roce, pár dnů před Leontýnčinými 3. narozeninami, jí byl diagnostikován Rettův syndrom.

Když bylo Leontýnce 1,5 roku, měla svůj první a veliký epileptický záchvat, kdy byla několik minut v bezvědomí a nedýchala. To, co se do té doby naučila, po záchvatu zapomněla. A tak je to skoro po každém další velkém záchvatu. Lékařům se zatím nepodařilo zjistit správnou kombinaci léků, aby se záchvatům zamezilo úplně. Dobrá zpráva je, že z 15. záchvatů denně už má třeba "jen" 3. Kvůli přetrvávajícím epileptickým záchvatům se Leontýnce brzdí i psychomotorický vývoj. 

V jejích vývoji a posunu o kousek dále, by ji velice pomohl speciální neurorehabilitační program. Díky nové diagnóze je zcela jisté, že rehabilitace budou vždy nutnou součástí Leontýnčina života. A to, jak pro vylepšení jejího zdravotního stavu, tak především pro jeho udržení.

Michaela Motyčková, maminka

Dobrým skutkem pro Leontýnku Motyčkovou je finanční dar ve výši 100 000 Kč na dva měsíční neuro-rehabilitační programy v Sarema v Liberci.

Leontynka_foto1.jpg

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz