Naši klienti
100%

71 500 Kč

71 500 Kč

Účel sbírky: rehabilitační bazén

Martin Kunčar II

Dobrý den, rád bych Vám představil sebe a naši rodinu. Jmenuji se Marťa, narodil jsem se Ivě a Robertovi Kunčarovým jako druhé dítě v roce 2004 ve Zlíně. Chtěl bych Vás poprosit o finanční dar.

Mám starší sestru, která za mne píše tento dopis, tátu, který se mnou jezdí na nedělní fotbaly do Luhačovic, nebo se mnou jen tak posedává na lavičkách blízko silnic, abych mohl koukat na projíždějící auta. Mám ještě maminku, která musela skončit v práci, aby se o mne mohla pořádně starat, poslední rok má ale starosti, protože se jí horší zdravotní stav.

Rodiče jsem překvapil, jelikož jsem se narodil o 13 týdnů dříve. Prvních pár měsíců jsem musel trávit v Dětské nemocnici v Brně, jelikož jsem vážil jen 1009 g a měřil 34 cm. Lékaři také zjistili, že mám dětskou mozkovou obrnu, rysy dětského autismu a spastickou kvadruparézu, tudíž jsem měl velké problémy s chůzí. Chůze se mi zlepšila v létě 2015 poté, co se mým rodičům povedlo sehnat finanční prostředky na to, abych podstoupil operaci a rehabilitaci metodou Ulzibat, kterou párkrát do roka provádí v České republice tým ukrajinských lékařů.

Přiznávám, že život se mnou není žádný med. Nenajím se, nedojdu si na záchod a tenhle dopis bych taky nenapsal, ale ségra myslí, že něco takového bych Vám chtěl říct, kdybych mohl a věděl jak. Mám rád všechno, co hraje nahlas a zběsile bliká. Podle toho to u nás doma vypadá. Aby se z toho máma s tátou nezbláznili, chodíme hodně den ven. Stále nemohu na dlouhé trasy, ale procházky mi pomáhají dostat ven všechnu tu energii, co v sobě mám. Potřebuji pohyb a ideálně takový, abych si pohybem tělo ještě více nehuntoval.   

Všichni ví, že to se mnou lehčí asi nikdy nebude. Pro udržování mojí hybnosti jsou třeba pravidelné a intenzivní rehabilitace. Když ale v roce 2020 přišel Covid, zavřela se rehabilitační centra a bazény, byl to pro mě problém. V době těchto uzávěr jsme využili nabídku sousedů a alespoň čas od času jsme chodili k nim, do krytého vyhřívaného bazénu s protiproudem, což se ukázalo jako kvalitní náhrada běžných rehabilitací.

Proto moji rodiče začali uvažovat o rekonstrukci našeho stávajícího, pro mě už nedostačujícího bazénu, u kterého se musíme spoléhat na dobré počasí, aby byla voda dostatečně teplá. Ve studené vodě totiž moje svaly kvůli spasticitě ztuhnout a nefungují, jak mají. Bazén je částečně nadzemní a po chatrných schůdcích mi to přelézání moc nejde. Máma má strach, abychom si ani jeden z nás neublížili.

Zkrátka mít vlastní bazén kde můžu od jara do podzimu cvičit a užívat si vodu, kterou miluji, by bylo nenahraditelné. V neposlední řadě, mám spoustu kamarádů, kteří jsou na tom podobně jako já a rád bych je pozval, přišli cvičit u nás v bazénu.

Chtěl jsem Vás tedy poprosit, jestli byste mi přispěli.
Za Martina, Kunčarovi

Dobrým skutkem pro Martina Kunčara je finanční dar ve výši 71 500 Kč na částečnou úhradu nákladů na vybudování rehabilitačního bazénu.

Iva Kunčarová
Zlín
Tel: 737 365 417

Přihlášení k odběru novinek klienta: Martin Kunčar II.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 20 910 Kč

  DMS 17.06.2022
 • 100 Kč

  Anonymní dárce 13.06.2022
 • 1 777 Kč

  Anonymní dárce 03.06.2022
 • 200 Kč

  Anonymní dárce 22.04.2022

Díky všem, darovali jste již celkem 71 500 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.