Naši klienti
10%

8 000 Kč

80 000 Kč

Účel sbírky: neurorehabilitace

Michael Bednář

Dobrý den,
jmenuji se Michael Bednář. Narodil jsem se v červenci 1987 v Praze. Moje mysl je nyní polapená v nepoužitelném těle. Nohy a ruce mi už nepatří, nemohu je ovládat a hlas mě také opustil.

Nemohu udělat znamení, abych dal někomu najevo, že už zase vnímám. Stal jsem se duchem chlapce, jímž jsem býval, ale stále potřebuji pomoc od lidí kolem sebe.

Dne 13. 7. 2008 Michael s nadšením nastoupil do auta, aby dojel do policejní školy, chtěl být policejním psychologem. Ale do školy nedojel, osud to chtěl jinak. Do cesty mu vstoupil déšť... mokré listí... smyk... strom... náraz... Kvůli nepřízni počasí také bohužel nedostatečná první pomoc, což mu bylo osudným.  

Rok ležel v nemocnicích po různých odděleních, což bylo nutné. Dál buď LDN, nebo domácí péče. Volba byla jasná. Za ty roky domácí péče vidíme Michalův posun, ať už od základního přijímaní potravy, po vyprazdňování. Od asistované pomoci, až po úchop předmětů. Jako rodina máme mezi sebou určité komunikační schopnosti, díky kterým odezíráme, co potřebuje. Abychom byli o krůček dál, potřeboval by několik následných rehabilitací, což z běžného příjmu není bohužel možné zaplatit.

Jezdili jsme na rehabilitaci do Neurocentra ARCADA v Hranicích. Byli jsme tam několikrát, ale rádi bychom pokračovali někde poblíž. Naskytla se nám možnost rehabilitace v Liberci Jedličkově ústavu - Sarema. Opakovaná terapie zlepšuje neuro-motorickou posturální pohyblivost a problémy s rovnováhou, zlepšuje držení těla.  

Tato intenzivní rehabilitace je pro nás hodně finančně zatěžující. Obracíme se proto s prosbou za syna Michala na Vás, které osloví náš příběh a synovi pomohou.
Za to patří Vám náš dík.
Bednářovi  

PS: Jeden muž, který měl stejný problém a následně se probral, napsal: „Pro druhé jsem byl něco jako kytka v květináči, kterou všichni zalévají a nechávají stát v koutě. Všichni už byli tak zvyklí, že tam nejsem, až si vůbec nepovšimli mého návratu."
Martin Pistorius - Návrat z Nicoty

Dobrým skutkem pro Michaela Bednáře je finanční dar ve výši 80 000 Kč na úhradu neurorehabilitačního programu v Sarema v Liberci.

Monika Krobotová
Rumburk
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Přihlášení k odběru novinek klienta: Michael Bednář.

Chci pomoci

200 Kč
500 Kč
1 000 Kč
2 500 Kč
5 000 Kč
10 000 Kč

Kdo nás podpořil

  • 8 000 Kč

    1% dárci Broker Consulting 11.06.2024

Díky všem, darovali jste již celkem 8 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.