Naši klienti
100%

100 000 Kč

100 000 Kč

Účel sbírky: asistenční pes

Michael Mira + Pomocné tlapky

Dobrý den, vážení dárci a sdružení Dobrý skutek. Chtěli bychom vás požádat a velice poprosit o finanční pomoc pro Pomocné tlapky o. p. s. na výcvik asistenčního psa pro našeho 19 letého syna Michaela s poruchou autistického spektra.

Míša měl od malička problém zapojit se do kolektivu dětí, bál se cizích lidí, bál se v cizím prostředí. Mysleli jsme si, že se to časem zlepší, protože v jiných oblastech předčil jiné děti a na svůj věk se jevil velmi inteligentní. Bohužel sociální oblast vždy pokulhávala. Na podnět školy byl již od první třídy vyšetřován v pedagogicko-psychologické poradně, kde mu stanovili diagnózu ADHD. Až později, když mu bylo 12 let, jsme vyhledali pomoc klinické psycholožky. Paní psycholožka hned při první návštěvě tušila, že má Míša pravděpodobně poruchu autistického spektra a doporučila nám další vyšetření ke stanovení diagnózy.


Péče o Míšu je velmi náročná, jak fyzicky, tak hlavně psychicky. Míša je velmi fixovaný na nás, rodiče. Přesto že už je v podstatě dospělý, potřebuje naší pomoc téměř ve všem, přípravě oblečení, dopravování do školy a ze školy, k lékařům, přípravě jídla z jeho velmi omezeného jídelníčku, motivování k plnění školních povinností, přizpůsobování se jeho možnostem, ale i motivování ke zkoušení nových věcí a překonávání pro něj nepřekonatelných překážek. Proto také můžu já, matka, pracovat jen na zkrácený úvazek.


Naštěstí jsou kolem nás lidé, kteří nám pomáhají, ať již paní psycholožka, nová a skvělá paní psychiatrička, střední škola, kde má Míša paní asistentku po celou dobu, kterou ve škole tráví a kde se vyučující snaží vytvářet pro něj akceptovatelné podmínky, včetně velkého množství individuálních konzultací a doučování toho, co Míša potřebuje proto, že se nemohl soustředit v plné učebně nebo že ve škole chyběl, či velmi empatická paní ze Speciálně pedagogického centra, která se školou konzultuje Míšovy individuální potřeby a doporučuje vhodná opatření, díky nímž Míša zvládl již 3. ročník náročného studia.


Míša si uvědomuje touhu po nezávislosti na nás rodičích a věří, že alespoň částečně mu v tom může pomoci asistenční pes, který by mu poskytoval psychickou podporu, pomáhal mu v cestování, nakupování, navazování vztahů, konverzaci.

Jsme rádi, že nám společnost Pomocné tlapky o.p.s. vyšla vstříc tím, že pro Míšu připraví a vycvičí asistenčního psa. Víme, že výcvik tohoto pejska je časově i finančně velmi náročný, náklady na výcvik jednoho asistenčního psa jsou cca 330 000 Kč. Proto bychom Vás chtěli poprosit o finanční dar na podporu výcviku asistenčního psa pro našeho Míšu.


Velice upřímně děkujeme všem případným dárcům za jakoukoliv výši příspěvku.

S pozdravem a přáním pevného zdraví a všeho dobrého
Marcela a Jaroslav Mirovi


Dobrým skutkem pro Michala Miru je finanční dar ve výši 100 000 Kč na úhradu nákladů na výcvik asistenčního psa od organizace Pomocné tlapky o.p.s.


Marcela Mirová
Karviná
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 10 000 Kč

  Conseq IM, a.s. 27.12.2022
 • 4 734 Kč

  Štěpán Šilhavý 18.12.2022
 • 3 387 Kč

  Golf pro DS 2021 16.12.2022
 • 20 Kč

  Anonymní dárce 16.12.2022
 • 10 000 Kč

  Anonymní dárce 12.12.2022
 • 1 000 Kč

  Anonymní dárce 07.12.2022
 • 69 859 Kč *

  respondenti SC&C 06.12.2022
 • 1 000 Kč

  1% dárci Broker Consulting 01.12.2022

Díky všem, darovali jste již celkem 100 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.