Naši klienti
100%

40 000 Kč

40 000 Kč

Účel sbírky: odrážedlo

Michael Vanda II

Této sbírce pomohli dárci z Manažerské extraligy boxu a Boxing Poděbrady. Všem dárcům děkujeme! Míša už chodítko Alinker používá.

Vážení dárci, 

ráda bych vás touto cestou požádala o finanční pomoc pro našeho osmiletého syna Michaela Vandu, který trpí vrozenou Duchennovou svalovou dystrofií.


Michael se narodil v březnu 2014, těhotenství probíhalo bez komplikací, porod proběhl přirozeně ve 39. týdnu, syn byl plně kojený, dobře prospíval, očkovaný byl dle kalendáře bez komplikací. Psychomotorický vývoj byl ale už od počátku opožděný, v 1 roce mu tedy bylo provedeno genetické vyšetření, při kterém jeho onemocnění zjistili. Míšova diagnóza zní Duchennova svalová dystrofie.


Michálkův stav je takový, že špatně chodí, hůře stává, často padá, nezvládá chůzi po schodech, nestřídá nohy, a nezvládá chůzi po nerovném terénu. Jeho stav se neustále zhoršuje a Michaela všude vozíme ve zdravotním kočárku. Chtěla bych, aby se mu fyzická kondice zlepšovala, proto bych ráda synovi pořídila speciální kompenzační chodítko Alinker. V Klimkovicích jsme ho vyzkoušeli a synovi se moc líbilo i mu vyhovovalo.


Michael teď od září 2022 nastoupil do druhé třídy speciální školy. Michael má sestřičku Vanesku, jsou jí 4 roky, ale též má zdravotní omezení. Obě děti chodí do Prointepo. To je speciální zařízení pro hendikepované děti a Vanesce a Michálkovi se tam líbí. Michael rád poslouchá hudbu, dle možností tancuje u toho, a rád skládá puzzle, hraje hry, rád kouká na pohádky.

V roce 2021 jsme se přestěhovali do Hradce Králové do podnájmu. Většinu rehabilitací a terapií si platíme sami, takže je to finančně náročné. Na toto speciální odrážedlo nezbývají finance. S partnerem žijeme jen z jednoho příjmu, já jsem vedena jako osoba v péči o osobu blízkou.


Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek. Tímto moc prosíme o pomoc. Děkuji.
S pozdravem a poděkováním

Květuše Kalenská, maminka


Dobrým skutkem pro Míšu Vandu je finanční dar ve výši 40 000 Kč na částečnou úhradu speciálního odrážedla Alinker.


Květuše Kalenská
Hradec Králové
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 1 000 Kč

    Anonymní dárce 21.11.2022
  • 39 000 Kč

    MEB pro Míšu Vandu dary přímo na účet 20.11.2022

Díky všem, darovali jste již celkem 40 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.