Seznam dárců

  • Díky všem, darovali jste již celkem 40.000 Kč.

Společně s  Manažerskou extraligou boxu a Boxing Poděbrady pomáháme Míšovi sehnat peníze na pořízení speciální kompenzační pomůcky - chodítka / odrážedla Alinker.


Vážení dárci, 

ráda bych vás touto cestou požádala o finanční pomoc pro našeho osmiletého syna Michaela Vandu, který trpí vrozenou Duchennovou svalovou dystrofií.

Michael se narodil v březnu 2014, těhotenství probíhalo bez komplikací, porod proběhl přirozeně ve 39. týdnu, syn byl plně kojený, dobře prospíval, očkovaný byl dle kalendáře bez komplikací. Psychomotorický vývoj byl ale už od počátku opožděný, v 1 roce mu tedy bylo provedeno genetické vyšetření, při kterém jeho onemocnění zjistili. Míšova diagnóza zní Duchennova svalová dystrofie.

Michálkův stav je takový, že špatně chodí, hůře stává, často padá, nezvládá chůzi po schodech, nestřídá nohy, a nezvládá chůzi po nerovném terénu. Jeho stav se neustále zhoršuje a Michaela všude vozíme ve zdravotním kočárku. Chtěla bych, aby se mu fyzická kondice zlepšovala, proto bych ráda synovi pořídila speciální kompenzační chodítko Alinker. V Klimkovicích jsme ho vyzkoušeli a synovi se moc líbilo i mu vyhovovalo.

Michael teď od září 2022 nastoupil do druhé třídy speciální školy. Michael má sestřičku Vanesku, jsou jí 4 roky, ale též má zdravotní omezení. Obě děti chodí do Prointepo. To je speciální zařízení pro hendikepované děti a Vanesce a Michálkovi se tam líbí. Michael rád poslouchá hudbu, dle možností tancuje u toho, a rád skládá puzzle, hraje hry, rád kouká na pohádky.

V roce 2021 jsme se přestěhovali do Hradce Králové do podnájmu. Většinu rehabilitací a terapií si platíme sami, takže je to finančně náročné. Na toto speciální odrážedlo nezbývají finance. S partnerem žijeme jen z jednoho příjmu, já jsem vedena jako osoba v péči o osobu blízkou.

Budeme rádi za jakýkoliv příspěvek. Tímto moc prosíme o pomoc. Děkuji.
S pozdravem a poděkováním

Květuše Kalenská, maminka

Dobrým skutkem pro Míšu Vandu je finanční dar ve výši 40 000 Kč na částečnou úhradu speciálního odrážedla Alinker.

Květuše Kalenská
Hradec Králové
Tel: 702908814

qr_misa_sbirka.png

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz