Seznam dárců

  • 300 Kč Anonymní dárce 14.5.2019
  • 190 Kč Adam Kuttenberg 7.5.2019
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 490 Kč.

Jmenuji se Monika Tvrzníková a do 15 let jsem byla zdravé, normálně se vyvíjející dítě. Závodně jsem hrála fotbal a byla pořád v pohybu. V 9. třídě se u mne projevila neuropatie a po čase se přidala i kvadruparéza. Prakticky ze dne na den jsem se musela vzdát sportu a všeho, co jsem měla ráda. Na jeden rok jsem dokonce přestala úplně chodit a dvakrát jsem kvůli nemoci na rok přerušila studium. Nyní studuji na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy obor sociální práce.

Nyní je mi 30 let a i přes neustálou rehabilitaci a pravidelný každoroční pobyt v lázních se můj zdravotní stav horší a hrozí, že nebudu chodit vůbec. Na kratší vzdálenosti se pohybuji o dvou francouzských holích, na delší pak potřebuji invalidní vozík. Vzhledem k tomu, že mám postižené i horní končetiny, potřebuji doprovod, protože se sama neuvezu. Dále potřebuji pomoci s některými úkony sebeobsluhy.

Finanční situace mé rodiny není moc dobrá. Rodiče mají malé platy a já nemám žádný příjem. Po 10 letech se mi podařilo získat průkaz ZTP a invalidní důchod II. stupně, bohužel kvůli studiu výrazně zkrácený. Sami musíme hradit veškerou dopravu, splátky na auto, které velice potřebujeme, protože u nás nejezdí bezbariérové autobusy a zvláště o víkendech je horší spojení. Platíme internát v Jedličkově ústavu, dopravu, běžné poplatky, splátky. Na kulturu a zájmové aktivity nám po zaplacení všech poplatků moc nezbývá, navíc žijeme ve starším rodinném domě, který někdy potřebuje opravy apod. Letos půjde můj otec do starobního důchodu, čímž se náš příjem ještě sníží. Kvůli mému zdravotnímu stavu jsme takřka bez úspor.

Elektrický vozík by mi velice usnadnil život v tom, že bych si mohla sama vyřizovat své záležitosti (návštěva lékaře, nákupy, knihovna, sraz s přáteli), ale mohla bych se
po 15 letech dostat sama na procházku, aniž bych musela obtěžovat rodiče, kteří toho mají sami dost. Vybrala jsem si vozík FlexiThrone, což je novinka na trhu a proto není proplácen zdravotní pojišťovnou. Oproti jiným vozíkům má třetinovou váhu a proto je vhodný i pro mne, protože máme domů 5 schodů, přes které ho rodiče budou přenášet. Tento vozík i s baterií váží přibližně 30 kg. Je skládací a velice skladný, díky tomu se nám vejde domů (dá se složit i pod postel) i do auta. Do automobilu by se nám klasický elektrický vozík nevešel a to je jeden z důvodů, proč si ho nemohu pořídit.

Již jsem si vyzkoušela ovládání vozíku a plně mi vyhovuje. Budu ho moci využívat
i v případě zhoršení mé nemoci.

Děkuji vám za všechny vaše finanční příspěvky.
Monika Tvrzníková

Dobrým skutkem pro Moniku Tvrzníkovou je finanční dar ve výši 52 077 Kč
na pořízení elektrického skládacího vozíku FlexiThrone.

Monika Tvrzníková
Tábor
Tel: 725986764

Monika_foto.JPG

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz