Naši klienti
100%

42 738 Kč

42 738 Kč

Účel sbírky: trupová ortéza

Nikol Čížková

Pojďme společně s MEB a Boxing Poděbrady pomoci Nikolce, která kvůli zhoršující se skolióze potřebuje pořídit trupovou ortézu.

Milí dárci,

obracíme se na Vás s žádostí o finanční dar pro naši dceru Nikol Čížkovou, která trpí spinální svalovou atrofií (postupné ochabování svalů) a potřebuje trupovou ortézu kvůli skolióze.

Nikolka je dvanáctiletá holčina, která je veselá, usměvavá a optimismu má na rozdávání. Studuje v sekundě na Gymnáziu Jana Palacha v Mělníku. Mezi její zájmy patří šachy a další deskové hry, divadelní kroužek, zpěv, hra na piano a jakékoliv výtvarné tvoření.

Nikolka se narodila jako zdravé miminko. V roce se sice dokázala sama postavit, ale nedokázala chodit bez opory. Od roka a půl jsme jezdili po různých vyšetřeních a až v jejích třech letech jsme se dozvěděli ve FN Motol definitivní diagnózu – nevyléčitelnou spinální svalovou atrofii (SMA), genetické vrozené onemocnění, o kterém jsme tehdy slyšeli poprvé. Měli jsme pocit, že se nám zhroutil svět. Nicméně, člověk se musí vzchopit a bojovat. Tehdy žádná speciální léčba nebyla, takže jsme rehabilitovali, zajistili hipoterapii, začali absolvovat lázeňskou péči a zkoušeli možné i nemožné. Přes veškerou snahu se přeci jen Nikolka zhoršovala, ztrácela sílu v nohách, příliš se na nich neudržela, a pak přestávala chodit i ty krátké úseky s oporou a byla víc a víc odkázána jen na invalidní vozík.

V r. 2017 se dostal do Čech první lék na SMA – Spinraza - a nám svitla naděje. Žádost o proplacení velice drahých injekcí, které se aplikují do mozkomíšního kanálku formou lumbální punkce, nám OZP schválila a od ledna 2018 je Nikolce Spinraza 3x ročně aplikována. Spinraza by měla postupné ochabování svalů zpomalit nebo zastavit. Po několika prvních dávkách se Nikolka nepatrně zlepšila, pak se tak nějak držela na stejné úrovni. Tím, jak roste a je těžší, její nohy nejsou natolik silné, aby zvládala chodit, takže je stále odkázaná na mechanický nebo elektrický vozík. A stálé sezení je špatné pro páteř. Nikolka má skoliózu páteře a ta se zhoršuje.

Na RHB ve FN Motol nám doporučili speciální trupovou ortézu, která by jí měla se skoliózou pomoci. Ortézu zhotoví rakouská firma POHLIG AUSTRIA, protože takový typ nelze sehnat v protetice působící v ČR. Tím pádem nemůžeme oslovit s žádostí o proplacení naši zdravotní pojišťovnu. Cena ortézy je opravdu vysoká - 2 985 EUR, a proto bychom Vás rádi požádali o finanční příspěvek na ni, protože finančních výdajů na Nikolčiny pomůcky, potřeby a rehabilitace je mnoho.

Moc Vám děkujeme, že se naší prosbou budete zabývat a děkujeme všem dárcům za jejich pomoc.
Radka a Milan Čížkovi

Dobrým skutkem pro Nikolku Čížkovou je finanční dar ve výši 40 000 Kč na úhradu trupové ortézy od firmy Pohlig.

Radka Čížková
Všetaty
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.  

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 38 692 Kč

    Box ČNB 15.12.2023
  • 4 046 Kč

    MEB, Boxing Poděbrady 14.11.2023

Díky všem, darovali jste již celkem 42 738 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.