Naši klienti
100%

65 000 Kč

65 000 Kč

Účel sbírky: elektrický vozík

Patrik Kocián

Vážení dárci, dovolujeme si se na vás obrátit s prosbou o pomoc při financování sportovního elektrického invalidního vozíku pro našeho syna Patrika.

Patrikovi je 14 let a trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Jedná se o progresivní svalové onemocnění výrazně zkracující život, při kterém dochází k úbytku svalové hmoty. Jako rodiče se samozřejmě se stávajícím stavem smiřujeme velmi těžce a hledáme cesty, jak synovi pomoci a život zpříjemnit jemu i sobě. Snažíme se žít co možná nejnormálnější život. S Patrikem absolvujeme všechny výlety, dovolené, sportovní aktivity. Protože jsme sportovní aktivní rodina, snažíme se, aby si Patrik užil všech aktivit s námi. S tatínkem chodí pravidelně fandit budějovickým hokejistům Motoru, s kamarády často navštěvuje kino. Velkým kamarádem a pomocníkem je Patrikův asistenční pes Naďa, kterou Patrik pravidelně venčí.

Přibližně před dvěma roky jsme objevili Power Chair Hockey a Patrik začal docházet na tréninky. Byli jsme překvapeni, když jsme zjistili, že tohle je Patrikův top sport. Tréninky si užívá, nepromešká ani jeden a vždy se velmi těší. Je registrovaným hráčem FC Štíři ČB a byl by šťastný, kdyby mohl hrát na speciálním sportovním elektrickém vozíku.

Takový vozík je však velice obtížné a nákladné sehnat. Je jen málo výrobců, kteří tyto vozíky vyrábí. Patrik zatím hraje na svém civilním vozíku. Ten ale potřebuje využívat hlavně v každodenním běžném životě a i vzhledem k různým nárazům a srážkám, ke kterým během hry dochází, máme strach, aby vozík vše vůbec vydržel. Není samozřejmě koncipován pro kontaktní sport.

Proto bychom rádi Patrikovi pořídili nový odlehčený vozík od firmy Ultina, která se zabývá výrobou sportovních (i civilních) vozíků. Tento vozík je zaměřovaný a vyráběný sportovci přímo na míru, tudíž odpadá nadbytečný materiál, kvůli kterému jsou ostatní vozíky těžší a také zde nehrozí, že se vozík poničí, protože jeho odolnost je na daleko vyšší úrovni než běžné vozíky. Jedná se o unikátní vozík, který se vyrovná svým kolegům na světovém trhu, v mnohém je i výrazně předčí a je výrazně levnější.

Cenová nabídka, kterou jsme od firmy Ultina obdrželi, vychází na 300 tisíc Kč. Tato částka je bohužel natolik vysoká, že ji nejsme schopni ze svého rozpočtu uhradit, proto oslovujeme organizace, včetně Dobrého skutku, s prosbou o finanční příspěvek na jeho pořízení. Nový elektrický sportovní vozík umožní našemu Patrikovi splnit jeho velký sen, a také mu pomůže dopřát pocity štěstí při čase stráveném při hře na hřišti.

Budeme vděční za jakoukoli pomoc a velmi děkujeme za čas, který naší žádosti věnujete.
S upřímným díkem a pozdravem 
rodina Kociánova

Dobrým skutkem pro Patrika Kociálna je finanční dar ve výši 65 000 Kč na částečnou úhradu sportovního elektrického vozíku od f. Ultina.

Jana Kociálnová
České Budějovice
Tel: 605536808

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 27 110 Kč *

  respondenti SC&C 19.02.2021
 • 1 477 Kč

  Anonymní dárce 16.02.2021
 • 500 Kč

  Libuše Vosecká 07.02.2021
 • 24 Kč

  Anonymní dárce 29.01.2021
 • 500 Kč

  Dana Mičolová 24.01.2021
 • 2 500 Kč

  Jan Varga 21.01.2021
 • 32 889 Kč

  1% dárci Broker Consulting 20.01.2021

Díky všem, darovali jste již celkem 65 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.