Seznam dárců

  • 21 Kč 1% dárci Broker Consulting 1.11.2019
  • 100.000 Kč Hvězdné léto pod Žižkovskou věží 2019 1.11.2019
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 100.021 Kč.

Moje nemoc vypukla již v mých 20 letech. Bylo to v době, kdy jsem měla hodně stresu. Najednou jsem začala stále více a více zakopávat, došlo mi, že není něco v pořádku. Diagnóza na sebe nenechala dlouho čekat. Roztroušená skleróza. Po první hospitalizaci až na nějaké výkyvy se dá říct, že jsem fungovala a pracovala i s tímto onemocněním. Zvládla jsem chodit o hůlce a pracovala jako zdravotní sestra, ale chvěly se mi ruce a proto jsem musela své oblíbené práce nechat. Chvíli jsem působila jako učitelka angličtiny na částečný úvazek. Ovšem byla jsem jen dočasná náhrada za mateřskou dovolenou kolegyně. Nakonec jsem se vrátila zpět do zdravotnictví, a to do revmatologické ambulance, ale již jako studijní koordinátorka.

Psal se rok 2014 a já si našla přítele Tomáše. Ten neměl problém s mým onemocněním a dodnes jsme spolu. Ovšem největší zlom přišel po narození naší dcery. Ano, je to pro mě zázrak mít takové malé a zdravé štístko, jako je Emma. Celé těhotenství jsem nemohla mít žádnou léčbu a tady se poprvé můj stav zhoršil natolik, že jsem musela začít používat invalidní vozík. Přítel se pro mě doma snažil vše přizpůsobit, pomáhat, až nakonec se můj stav lehce zlepšil. Ne ovšem na dlouho. Po další atace jsme s doktorkou naznali, že je čas změnit léčbu. Po žádosti o první lék Lemptrada bohužel pojišťovna nevyhověla a dlouhé čtyřměsíční čekání bez léčby mě opět dostalo do vozíku. A nejen to, stal se ze mě na čas absolutní ležák. Bez pomoci jsem se ani nenajedla, nenapila, v posteli neotočila a docela dost dlouho jsem byla v nemocnici. Mělo to i negativní důsledky na můj zrak. Začala jsem špatně vidět. Doma se o mě začal starat přítel Tomáš, v práci si vzal dlouhodobé ošetřovné. Mělo to ale dobrý konec. Novou žádost o lék Ocrevus už mi pojišťovna uhradila. Stav je po novém léku mnohem lepší, nemoc se stabilizovala a já mohla odjet na svoji první intenzivní léčbu do Piešťan. Po absolvování této rehabilitace jsem si dokázala i stoupnout.

Zdravotní neuro rehabilitace v Adeli Medical Center v Pieštanech na Slovensku mě obrovsky nastartovala zpět do života. Je jasné, že tam kde vám pomohli, se chcete vrátit. Léčbu mi v roce 2018 uhradili moji rodiče. Ovšem zásobu peněz ani oni nemají nekonečnou. Chtěla bych tímto moc poprosit, aby mi pomohli uskutečnit další rehabilitaci. Moc to pro mě znamená. Chci zase dělat pokroky a chci se více zapojit do výchovy naší dcerky Emičky, chci jí být příkladnou matkou a moci jí třeba jednou doprovodit do školy. Prostě žít jako zdravé maminky a radovat se z dítěte. Nesním o ničem jiném a budu velmi šťastná, pokud mi pomůžete tento sen splnit.

Děkuji vám za pomoc.
Petra Gargošová

Dobrým skutkem pro paní Petru Gargošovou je finanční dar ve výši 100 021,50 Kč na úhradu rehabilitačního pobytu v Adeli Medical Center v Piešťanech na Slovensku.

Petra Gargošová
Brno
Tel: 773911193

Gargosova_foto.jpg

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz