Naši klienti
12%

12 100 Kč

100 000 Kč

Účel sbírky: letní pobyt pro děti s PAS

ProCit, z.s. II

Občanské sdružení ProCit, z.s. bylo založeno v roce 2010. ProCit založila stávající předsedkyně Irena Vítovcová, sama matka dítěte s PAS. Důvodem k založení bylo nedostatečné vyžití, trávení volného času a odborné vzdělávání dětí s PAS v Plzni.

ProCit, z.s. organizuje již řadu let víkendové a týdenní vzdělávací sportovně - relaxační pobyty pro rodiny s dětmi s poruchou autistického spektra (PAS). Projektu se účastní 12 rodin s dětmi s PAS s různou mírou postižení podle funkčních schopností (nízko, středně a vysoko funkční autismus).

Pro děti i rodiče připraví zkušení odborníci a lektoři pestrý program uzpůsobený specifickým požadavkům dětí s PAS. Zajištěna bude asistenční služba dětem, speciálně-pedagogická péče, vzdělávací semináře a besedy pro rodiče, zážitkové, socializační i odpočinkové aktivity pro celou rodinu. Účelem tohoto projektu je podpořit "fungování dítěte s PAS" v běžném sociálním prostředí a přispět k prevenci sociálního vyloučení rodiny a zároveň poskytnout pečujícím osobám možnost odpočinku a relaxace.

S realizací projektu jsou spojené náklady na ubytování a stravu, mzdové náklady (speciální pedagog, sociální pracovník, asistenti pedagoga, odborní lektoři a další) a materiálové náklady. Dar bude použit na úhradu těchto nákladů.

Péče o dítě s PAS je velmi vyčerpávající a časově náročná. Rodiče čelí nejen stresu, potýkají se s psychickými, existenčními a sociálními problémy. Pobyt, který organizujeme, je mnohdy jedinou možností, jak rodiny mohou strávit letní dovolenou. Snažíme se získat co nejvíce finančních prostředků z různých zdrojů, aby rodiče měli s pobytem co nejnižší výdaje.

Nyní sháníme prostředky na zajištění pobytu, který se letos bude konat v Konstantinových lázních. Děkujeme všem dárcům za jejich pomoc.
Irena Vítovcová, předsedkyně

Dobrým skutkem pro z.s. ProCit je finanční dar ve výši 100 000 Kč na zajištění vzdělávacího, sportovně - relaxačního letního pobytu pro děti s PAS a jejich rodiny.

Irena Vítovcová
Plzeň
Telefonický kontakt je k dispozici v kanceláři DS.

Přihlášení k odběru novinek klienta: ProCit, z.s. II.

Chci pomoci

200 Kč
500 Kč
1 000 Kč
2 500 Kč
5 000 Kč
10 000 Kč

Kdo nás podpořil

 • 500 Kč

  Andrea Horová 14.05.2024
 • 1 000 Kč

  Anonymní dárce 19.04.2024
 • 600 Kč

  Josef Lobotka 08.04.2024
 • 10 000 Kč

  1% dárci Broker Consulting 02.04.2024

Díky všem, darovali jste již celkem 12 100 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.