Seznam dárců

  • 30.000 Kč TTP Hartigovský palác 10.7.2018
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 30.000 Kč.

Strávili jsme sice 14 dní na neonatologickém oddělení FN v Plzni, ale Radeček se měl čile k světu. Byli jsme šťastní, že se nám narodil krásný zdravý chlapeček a neočekávali jsme žádné problémy. Přibližně ve 2 měsících se Radeček začal viditelně propínat do „luku“, byl velice plačtivý a měl neustále napnuté nožičky. Začínali jsme tušit, že něco není v pořádku.

Ve 4 měsících jsme začali na doporučení pediatra rehabilitovat Vojtovou metodou. Radeček velmi obtížně spolupracoval, plakal, ale zvykal si. Vzhledem k tomu, že se poprvé obrátil na bříško až v 8 měsících a jeho motorický vývoj byl zjevně velmi opožděný, byla nám doporučena návštěva neurologa, který konstatoval, že bude pravděpodobně DMO a předepsal mu pobyt v Jánských lázních. Až v 18 měsících se začal Radeček opatrně plazit, ovšem víc hodně dlouho nesvedl. Ve 2 letech byla Radečkovi definitivně diagnostikována a potvrzena DMO - triparéza s levostrannou převahou. To znamená, že má postižené obě spodní končetiny a levou horní.

Nyní prakticky neustále cvičíme – denně doma, 2x týdně v rehabilitačním stacionáři, 1x týdně u fyzioterapeutky, 1x týdně u ergoterapeutky, 1x týdně jezdíme na hippoterapii a 4x ročně na speciální léčbu Therasuit, která Radečkovi pomáhá výrazně více než původní běžná lázeňská léčba. Je ovšem velmi finančně nákladná. Ráďovi jsou teď 4 roky. Za poslední rok udělal obrovský pokrok, poprvé si klekl a udržel se v kleku bez dopomoci, v zimě začal lézt po čtyřech a nyní už si samostatně stoupne k pohovce. Vidíme tedy, že pokroky dělá a vše se vyvíjí správným směrem.

Mentálně je Radeček úplně v pořádku, je hodně upovídaný a vnímavý. Chodí do mateřské školky mezi zdravé děti s asistentkou a je tam velmi spokojený. Stále věříme, že se Ráďa jednou postaví, i když víme, že k tomu povede ještě dlouhá cesta. Pro nás by to ale bylo to největší vítězství.

Chtěli bychom vás požádat o sponzorský dar na pořízení zdravotního vozíku Xrover-Reha. Ještě dlouho pro něj chůze bude nemožná i na krátkou vzdálenost. Proto potřebujeme zdravotní kočárek pro použití nejen ve městě, ale i v terénu. Klasický zdravotní kočárek, který máme hrazený pojišťovnou, je pro nás bohužel velmi omezeně použitelný. Používáme většinou jen sedačku s interiérovým podvozkem v domácnosti, protože exteriérový podvozek je použitelný pouze po chodníku. My ale nebydlíme ve městě a v terénu se pohybujeme mnohem častěji než po chodníku.

Všem dárcům děkujeme, jejich pomoci si velice vážíme.
Procházkovi

Dobrým skutkem pro Radka Procházku je finanční dar 30 000 Kč na částečnou úhradu zdravotního vozíku XRover Reha.

Radka Procházková
Rokycany
734211974

Fotogalerie

Související články

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz