Naši klienti
100%

61 547 Kč

61 547 Kč

Účel sbírky: neurorehabilitace

Sebastian Mann II

Vážení, jménem našeho báječného syna Sebíčka a celé naší rodiny bychom Vás chtěli požádat o pomoc a to dopřát našemu synovi možnost rozhýbat své zlobivé nožičky a zase o kousek dál poskočit ve vývoji kupředu.

Sebíkovi je 5 let a narodil se s kombinovaným postižením. Od narození jej trápí trupová hypotonie (oslabení svalů), spasticita dolních končetin (forma dětské mozkové obrny) a oční vada. Celkové těžké vývojové opoždění. Po vykouzlení toho nejkrásnějšího úsměvu na tváři našeho syna, jdou všechny problémy stranou a jsme nejšťastnějšími rodiči. Sebík prozatím nechodí a nemluví, má svůj specifický způsob lezení, díky kterému se dostane všude a vše může pozorovat. Naše dny se neobejdou bez intenzivního cvičení a neustálého posilování a procvičování špatně pracujícího tělíčka.

Musíme hlavně dbát i na zasloužený odpočinek, aby mohl Sebík načerpat nové síly a dál posiloval své tělíčko. Skvělého parťáka má ve svém desetiletém bráškovi Oliverovi. Tráví spolu mnoho času, učí se jeden od druhého a mají mezi sebou krásný vztah, plný lásky a porozumění.

Pro posílení a zlepšení Sebíčkovo stavu dojíždíme 2x týdně na ergoterapii do Centra na Dvorku v Plzni, kde procvičují jak jemnou, tak i hrubou motoriku a dále se učí větší samostatnosti ve vykonávání denních potřeb. Prozatím je Sebík odkázaný na pomoc druhé osoby. Každé úterý a pátek dojíždíme do denního stacionáře u Rokycan, kde je celý den nabytý fyzioterapií, ergoterapií, speciální pedagogikou a vodoléčbou. Je zde velmi spokojený a dělá úžasné, byť malé, ale o to důležitější pokroky. Jednou týdně dojíždíme na Feldekraisovu metodu (metoda měkkých tkání, zafixování správných pohybových vzorců) a pokud čas a fyzický stav dovolí, jezdíme na hippoterapii.

Intenzivní cvičení je pro nás velmi důležité a proto se snažíme alespoň 4x do roka jezdit na neurorehabilitace TheraSuit, které díky usilovnému cvičení a velkému rozsahu terapií pomáhají Sebíkovi posílit svalíky v těle a po každém pobytu nás Sebík překvapí nějakou novou dovedností z které má obrovskou radost, což je na tom to nejkrásnější, ta snaha něco zvládnout. Pro našeho syna chceme jen to nejlepší a snažíme se mu zajistit veškeré možné terapie, které mu budou ku prospěchu a které mu pomohou na jeho cestě za vysněným snem.

Veškeré rehabilitace, ergoterapie a již nejdůležitější zmíněné neurorehabilitace jsou velmi finančně nákladné (14 dní neurorehabilitace stojí 58 000 Kč) a bohužel na nic nepřispívá zdravotní pojišťovna. Z tohoto důvodu si Vás dovolujeme oslovit a požádat o možnost pomoci našemu Sebíkovi a dopřát mu další neurorehabilitaci TheraSuit v Hájku u Rokycan, která mu pomáhá a posouvá v před. Díky prostředí, které je zde Sebíkovi známe a díky úžasným terapeutům je zde uvolněný a to více se soustředí na cvičení a jsou znát výsledky.

Velice děkujeme za Váš čas a přečtení našeho příběhu
Sebík a rodiče Mannovi

Dobrým skutkem pro Sebastianka Manna je finanční dar ve výši 42 000 Kč na neurorehabilitaci Therasuit v Centru Hájek.

Lucie Mannová
Plzeň
Tel: 776621419

Díky vánoční akci Ziaja pomáhá dostane Sebastianek dar dokonce ve výši 61 547 Kč.
Děkujeme dárci, firmě Ziaja a také všem, kteří se do akce zapojili, nakoupili a tím přispěli!  

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 61 547 Kč

    Ziaja pomáhá 2021 15.12.2021

Díky všem, darovali jste již celkem 61 547 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.