Seznam dárců

  • 44.979 Kč Zemské ředitelství Pavla Horáka, OVB 4.4.2019
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 44.979 Kč.

Tamarka se narodila v únoru roku 2017 jako krásné, zdravé děvčátko. Nic nenasvědčovalo tomu, že by měla mít zdravotní problémy, vzhledem k tomu, že všechny výsledky byly v pořádku.

Nicméně okolo 5. až 6. měsíce věku se začalo projevovat, že zaostává v psychomotorickém vývoji. Neplazila se, nelezla po čtyřech a neseděla. Byli jsme posláni na neurologii, kde nám řekli, že Tamarka je hypotonická, má centrální koordinační poruchu a je třeba s ní chodit na rehabilitace. Absolvovali jsme rehabilitační pobyt, kde jsme se naučili cvičit „Vojtovu metodu“. Navštěvovali jsme 2x až 3x týdně denní stacionář, kde s ní cvičila fyzioterapeutka.

I přes to, že jsme s dcerou cvičili doma a navštěvovali stacionář, po dvou měsících byl pokrok v pohybu velmi malý. Padlo rozhodnutí jít do soukromého rehabilitačního centra na desetidenní pobyt. Po tomto pobytu Tamarka jako by procitla a začala víc vnímat okolní svět a dokonce se víc přetáčela ze zad na bříško, snažila se více používat ruce. V dubnu jsme byli hospitalizováni na metabolickém oddělení kvůli testům.
Na vyžádání lékařky z metabolického oddělení přišla na konzultaci paní doktorka z genetiky a udělali Tamarce dodatečné genetické testy.

Během léta se nám podařilo absolvovat další rehabilitační pobyt, na kterém se dcerka naučila plazit dokola na podložce. V srpnu si nás zavolali na konzultaci z genetického oddělení, mimochodem to bylo výročí naší svatby, a my jsme tajně doufali, že je to znamení a oznámí nám, že Tamarka nemá vážné onemocnění.

Bohužel nám paní doktorka oznámila, že náš andílek má vzácnou neurologicko-genetickou chorobu, tzv. Angelmanův syndrom. Tamarce chybí část 15. chromozomu, což způsobuje psychomotorické zaostávání, epilepsii u 80% lidí s touto diagnozou, šilhání. Lidé s tímto onemocněním, až na pár slov, nemluví. Jsou celý život odkázaní na pomoc druhých. Byl to pro nás šok. Věděli jsme, že budeme muset ještě intenzivněji rehabilitovat a v září jsme se s Tamarkou dostali na další pobyt, po kterém vydrží chvíli sama sedět, ale ještě se nedokáže sama posadit.

Na pobyt jsme vynaložili všechny naše úspory, pomohla rodina i přátelé, dokonce i neznámí lidé. Naše dcerka je malá bojovnice, která si velmi přeje chodit, ale její tělíčko ji neposlouchá. Proto bychom ji rádi díky Vaší finanční podpoře dostali na pobyt do Sanatoria Klimkovice na speciální pobyt „Reha klim“, jelikož věříme, že i navzdory těžkému začátku se Tamarka díky intenzivní léčbě postaví na nožičky a bude se honit se svojí sestřičkou po zahradě.

Předem děkujeme všem dárcům.
S úctou rodina Lerche

Dobrým skutkem pro Tamarku Lerche je finanční dar ve výši 44 979 Kč na úhradu neurorehabilitačního programu Reha Klim v Sanatoriích Klimkovice.

Dar byl věnován společností OVB Allfinanz a.s., zemským ředitelstvím Pavla Horáka na jejich každoroční konferenci 9. 3. 2019. Děkujeme všem dárcům!

Marek Lerche
Praha
Tel: 948557090

Tamarka_foto1.jpg


Související články

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz