Seznam dárců

  • 8.009 Kč OC Europark Praha Šterboholy - dar 2021 29.12.2021
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 8.009 Kč.

Této sbírce pomáhá charitativní sběr víček od nápojů v OC EUROPARK, který se koná již od roku 2018.
Sběr víček pokračuje i v roce 2021. Tentokrát bude příjemcem daru z výtěžku prodeje víček od vás pětiletá Terezka Knappová.

Víčka od nápojových lahví můžete vhazovat do sběrného kontejneru v OC v 1. patře před prodejnou H&M. Děkujeme!

Dobrým skutkem pro Terezku Knappovou je finanční dar na úhradu rehabilitačního programu v Armandi Therapy Clinic v Praze.

Terezka má dětskou mozkovou obrnu a mikrocefálii. Vše je důsledkem komplikovaného porodu, kdy doktoři nepoznali, že Terezka v břiše umírá. Když ji nakonec císařským řezem vyndali, byli v šoku – Terezka byla bílá, vykrvácená, a de facto nedýchala. Doktorům se jí podařilo rozdýchat, tělo postupně stabilizovat, ale odnesla to hlava. Mozek je celkově poškozený a prognózy na začátku zněly: upoutání na lůžko a těžká spasticita.

Dnes je Terezce pět let a pokouší se (konečně!!!) o svoje první kroky. K chůzi to má ještě hodně daleko, sama se nepostaví a hlavně neumí padat. Stojící ale dokáže udělat několik kroků. Máme z toho neskutečnou radost, Terezka už je přece jenom dost těžká a každý krok, který zvládá sama, oceníme. Ale hlavně je to pro ní opravdu motivační. Z dítěte, které nic nezajímalo, se stala natěšená slečna, která nám nedá pokoj. Tahá nás za kalhoty, abychom jí pomohli vstát a trénovat chůzi a stoj. A my rádi jdeme a „chodíme“ spolu po bytě a zkoumáme vše kolem.

Mluvit ještě neumí, zvládne čtyři slova, ale dobře rozumí. Už jsme si našli svůj způsob komunikace, takže je život o něco jednodušší. Terezce od malička nefungovala extra spastická pravá ruka a poslední dobou ji vzala na milost a někdy se o ni i opře. To jsou naše malá vítězství, díky kterým dál doufáme a věříme, že Terezka bude jednou soběstačná.

To vše jsme dokázali jenom a jenom díky opakovaným intenzivním neurorehabilitacím a dalším terapiím. Je před námi ještě neskutečné množství práce, které stojí pro většinu lidí nepředstavitelné peníze. Jsou to však nejlépe investované peníze. Naším dalším krokem je rehabilitace na klinice ATC, na kterou bychom rádi využili peníze ze sbírky. Tímto vám moc děkujeme za vaši podporu v naší cestě za splněným snem – že Terezka bude jednou sama chodit.

Děkujeme za pomoc!
Terezka se sestřičkou Adélkou, maminkou a tatínkem
Praha 

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz