Seznam dárců

  • 46.568 Kč Fashion for life 2022, Liberec 28. 5. 8.6.2022
  • 100 Kč Anonymní dárce 31.5.2022
  • 800 Kč Anonymní dárce 31.5.2022
  • 35.332 Kč OC Europark Praha Šterboholy - dar 2022 * 18.5.2022
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 82.800 Kč.

Této sbírce pomáhá dar od OC Europark Praha z charitativního sběru použitého textilu.
Sbírka použitého oblečení, obuvi a textilu probíhá po celý rok 2022 a je určena pro Snoezelen terapie, které bude Terezka potřebovat.
Připojte se také!

Naší rodinu tvoří dcery Terezka, Maruška a můj přítel. Protože jsem sama trávila dětství v dětském domově, chtěla bych pro své dcerky krásnější dětství, než jsem měla já. Bohužel se jako rodina hodně potýkáme s existenčními problémy a nedostatkem financí.

Dcera Terezka má atypický autismus, vývojovou dysfázii a mentální retardaci, proto zatím nechodí do školky. Terezka nevyhledává společnost jiných dětí a blízký vztah má jenom s námi rodiči. Svou o rok mladší sestru Marušku při hře odstrkuje a občas na ní i fyzicky útočí. S hračkami pouze tluče nebo s nimi hází. Často mívá záchvaty vzteku, hlavně když je něco jinak, než ona chce. Máme doma králíčka, ale zvířátka ji také vůbec nezajímají. Terezka není dítě, které by se rádo mazlilo a objímalo, což nás velice trápí. Zároveň vůbec nekomunikuje, jen vydává nesrozumitelné zvuky.

Terezka bohužel nemá ani základní samoobslužné návyky. Nedokáže se obléct, možná protože ani nechápe co a kde je, hlava nebo nohy. Přestože v jídle není vybíravá, není schopná se najíst sama a jídlo, které dostane, na sebe vždy převrhne. Neumí se napít z hrníčku, stále nosí plenky a vůbec neřeší osobní hygienu. Často si hraje s různými vypínači, nemůžeme ji tedy nechat bez dozoru a při všech činnostech ji musíme dopomáhat.

Terezka má problém s chůzí, která je nekoordinovaná a na nerovném terénu padá. Když se pohybuje samostatně, často utíká na opačnou stranu, než na jakou má správně jít a vůbec nereaguje na to, co jí říkám. Při všech činnostech mimo domov ji proto raději vozím v kočárku, aby mi neutekla a nic se ji nestalo.

Bylo nám doporučeno neurosenzorické centrum Verheul v Ostravě, kde poskytují Snoezelen terapie, které pomohou Terezce v celkovém rozvoji osobnosti, tak aby mohla být ostatními lépe přijatá ve společnosti a samostatnější. Našim cílem je, aby komunikovala, protože zatím dá najevo jen souhlas a nesouhlas. Terapie stimuluje zároveň všechny smysly.

Bohužel vzhledem k naší tíživé finanční situaci je pro nás tato terapie, která stimuluje všechny smysly, nedosažitelná.

Budeme Vám velmi vděční za Vaši pomoc.
Děkujeme!
Kristýna Paráková s Terezkou

Dobrým skutkem pro Terezku Parákovou je finanční dar ve výši 82 800 Kč na měsíční Snoezelen terapii ve Verheul centru.

Kristýna Paráková
Ostrava
Tel: 722191236

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz