Naši klienti
100%

22 912 Kč

22 912 Kč

Účel sbírky: Rehabilitační pobyt

Terezka Konjatová II

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc pro naši šestiletou dceru Terezku.

Terezka se narodila v říjnu 2008 ve 31. týdnu s váhou 1240 gr. Od druhého dne života začali potupně vznikat vážné zdravotní komplikace s vyvrcholením krvácením do plic a do mozku. A tím to vše začalo. Terezka je postižená jak mentálně tak i tělesně. Nemluví, neumí se sama najíst, pořádně nevnímá, neví, co po ní chceme, levou ruku používá málo, pravou ruku používá jen k uchopení hračky a dání do pusy. Neví dál co má s hračkou dělat. V lednu 2013 dostala první záchvat epilepsie. Byla hospitalizována v nemocnici, od té doby musí denně brát dva prášky. Dceru vozíme každý den do speciální MŠ Arpida, 3x týdně rehabilitujeme. Mimo to navštěvujeme hipoterapii, logopedii, ergoterapii. Dále navštěvujeme Ranou péči. Terezka je dalekozraká. Navštěvujeme též oční lékařku a neurologa. Terezka má průkaz ZTP/P.
Nejlépe Terezce prospívají lázně. Konkrétně speciální intenzivní terapie v kosmickém oblečku, které se provádí v Klimkovicích. Tam jsme s Terezkou byli poprvé v červnu 2013 a byli jsme nadšení. Terezka vše zvládala. Terapie pomohla Terezce po mentální stránce (začala trochu vnímat), také po pohybové stránce (má pevnější svaly, umí se postavit v prostoru a udělá tři kroky do strany).

Bohužel pojišťovna tuto terapii nehradí. Hradili jsme ji z našich rodinných úspor, další však už nezvládneme z vlastních příjmů zcela pokrýt.
Proto se na Vás obracím s prosbou o finanční pomoc na Klim-Therapy, která by naší Terezce i nám pomohla posunout se zase o něco dál a tím zlepšit její život. Budeme rádi, když nám pomůžete.

Předem mnohokrát děkuji.
Zdeňka Konjatová, maminka Terezky

Dobrým skutkem pro Terezku Konjatovou je finanční dar 23 395 Kč na částečnou úhradu nákladů speciální rehabilitace Klim-Therapy v Klimkovicích.

Zdeňka Konjatová
Tel. 728311588
Email: zdenka.konjatova@email.cz
Zdeňka Konjatová, Mokré 547, 37001 České Budějovice

Přihlášení k odběru novinek klienta: Terezka Konjatová II.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 22 912 Kč

    Lukáš Brothánek 14.05.2015

Díky všem, darovali jste již celkem 22 912 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.