Naši klienti
100%

49 117 Kč

49 117 Kč

Účel sbírky: Rehabilitační pobyt

Terezka Křížková

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc pro mou dceru Terezku.

Terezka se narodila 15. 6. 2004 a její příchod na svět byl velmi dramatický. Mé těhotenství probíhalo bez komplikací, porod již nikoliv. Pupeční šňůru měla několikrát omotanou kolem krku, což vedlo k jejímu přidušení a následně k hypoxickému poškození mozku. Nyní je Terezce 10 let a má centrální mozkovou atrofii s těžkou psychomotorickou retardací, epilepsie, astigmatismus, amblyopie z anopsie, metabolická vada nespecifikovaná.
Od narození s Terezkou cvičím, jak pomocí Vojtovy metody, tak i Bobatha, provádím bazální stimulaci. Učím ji jíst, pít, jakkoliv ji začlenit do běžného života mezi námi. Terezka navštěvuje speciální školu v Mohelnici. Díky mé celodenní snaze cvičení Terezka dokázala už spoustu věcí, drží hlavičku sama, sedí s oporou a začíná pracovat s rukama (úchop hraček, snaží se sama napít), ale odhazuje to, dokáže se přetočit. Nemluví, pokouší se o komunikaci pomocí obrázků, na které se snaží ukazovat, ale vzhledem k motorickým problémům je to obtížné. Naše situace je o to složitější, že jsem na výchovu a péči sama. Jelikož Terezka vyžaduje celodenní péči, brání mi to v docházení do zaměstnání a žijeme pouze ze sociálních dávek.
Stále hledám nové a nové možnosti, které by vedly ke zlepšení Terezčina zdravotního stavu. Jednou z nich je rehabilitační program Klim - Therapy v Sanatoriu Klimkovice ve stabilizačním oblečku, který přispívá nejen ke zlepšení fyzických, ale i mentálních schopností dětí. Pro Terezku je každý pokrok dopředu moc důležitý. Bohužel tato terapie není hrazena zdravotní pojišťovnou a pacienti si ji musí hradit sami. Cena za čtyřtýdenní pobyt činí 90.590 Kč. Není v mých silách tuto částku ušetřit.

Chtěla bych Vás požádat o jakoukoliv finanční pomoc, která by napomohla splnit Terezce velký sen - chodit.
VŠEM VÁM PATŘÍ MŮJ I TEREZČÍN VELKÝ DÍK.
Zdeňka Křížková – maminka Terezky

Dobrým skutkem pro Terezku Křížkovou je finanční dar 49 117 Kč na úhradu čtyřtýdenního rehabilitačního programu Klim – Therapy v Sanatorium v Klimkovicích.

Zdeňka Křížková
Postřelmov
Telefon: 774711980

Přihlášení k odběru novinek klienta: Terezka Křížková.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

  • 45 017 Kč

    Lukáš Brothánek 28.04.2015
  • 4 000 Kč

    Daniel Burian 08.04.2015
  • 100 Kč

    Stanislav Havel 07.04.2015

Díky všem, darovali jste již celkem 49 117 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.