Naši klienti
100%

93 000 Kč

93 000 Kč

Účel sbírky: vozík s elektrickým pohonem

Tomáš Kolínek

Vážená nadace, jmenuji se Tomáš Kolínek, je mi 41 Iet a od mala trpím dětskou mozkovou obrnou, protože jsem se narodil před termínem.

Jako díte jsem podstoupil šest operací nohou, abych mohl chodit a aby se muj zdravotní stav zlepšil. Po operacích vždy následovaly dlouhodobé rehabilitace a pobyty v lázních napr. Teplice v Cechách, Košumberk a Klimkovice. Na základe lázenských pobytu jsem zacal sportovat. Venoval jsem se jízde na kole, atletice, plavání. Ve svých 24 letech jsem zacal pracovat jako výrobní delník, dále jsem vyrábel vonné visacky a pivní tácky.
V soucasné dobe žiji na Kladne a pracuji jako pomocný pekar.

Vzhledem k mému zhoršujícímu se stavu - spastická paraparéza dolních koncetin v dusledku DMO, perzistujících deformit dolních koncetin. Pres opakované operace se stav zhoršuje – dochází k težkým deformativním zmenám dolních koncetin s hypotrofií svalstva, sekundárne výrazné poruchy statiky a dynamiky pátere. V soucasnosti chodím obtížne s pomocí francouzských holí.

Bydlím v byte zvláštního urcení od mesta Kladna. Byt je urcen pro osoby se sníženou sobestacností pohybu. Bydlím s prítelkyni. Moje prítelkyne mi pomohla sehnat práci. Také mi pomáhá s bežným chodem domácnosti.

Dobrý skutek prosím o pomoc s financováním Rid-e cástkou 93 000 Kc. Oslovil jsem i jiné nadace a rád bych celkovou cástku na vozík poskládal postupne dohromady. Tento mechanický vozík s prídavným elektrickým pohonem je pro mne duležitý pro usnadnení dopravy a každodennímu premistování. Je duležitý pro cestu do práce, na nákupy, výlety
do prírody....

Rid-e je kombinací bežného mechanického vozíku s prídavným elektro pohonem. Je také neobycejne výkonný a rychlý a díky nemu bych se mohl opet vrátit ke sportovní cinnosti. Rid-e by mi pomohl zprostredkovat spolecenský kontakt s práteli a žít naplno. Mesto Kladno má kopcovitý terén a jeho zvládnutí s bežným mechanickým vozíkem je témer nemožné. Mám problém i v MHD. Rid-e zvládne i jízdu po schodech.

Vozík jsem si prímo u výrobce vyzkoušel a vyhovuje mi. Praktický lékar i neurolog mi vozík doporucují.

Dekuji za nadeji.
Tomáš Kolínek

Dobrým skutkem pro Tomáše Kolínka je financní príspevek ve výši 93 000 Kc
na cástecnou úhradu vozíku Ride-e s elektrickým pohonem.

Tomáš Kolínek
Kladno
Tel: 702 333 153

DEKUJEME DÁRCUM - RESPONDENTUM SC & C s.r.o., kterí k této sbírce prispeli cástkou 30 100 Kc.

Jmenný seznam tu už zverejnit nemužeme kvuli smernici GDPR.

Tomáš Kolínek

Přihlášení k odběru novinek klienta: Tomáš Kolínek.

Tato sbírka byla naplněna

Kdo nás podpořil

 • 125 Kč

  Anonymní dárce 30.10.2018
 • 2 000 Kč

  Tomáš Tyl 30.09.2018
 • 1 642 Kč

  Vojtěch Votava 25.09.2018
 • 200 Kč

  Anonymní dárce 21.09.2018

Díky všem, darovali jste již celkem 93 000 Kč!

Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu. Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.