Seznam dárců

  • 40.000 Kč LE & CO křest kalendáře 15.2.2016
  • Symbol hvězdičky (*) informuje, že dar dosud není na našem účtu.
    Pokud jej neobdržíme do měsíce po záznamu daru, bude tento smazán a odečten.

  • Díky všem, darovali jste již celkem 40.000 Kč.

Damián se narodil v roce 2008 s vrozenou vývojovou vadou mozku, která se projevuje zejména středně těžkou mentální retardací a těžkým postižením v oblasti motoriky.

Znamená to, že neudrží hlavu, nedokáže se obrátit ani plazit, nesedí a je zcela odkázán na naši pomoc. Je však velmi společenský a nejraději tráví čas ve společnosti ostatních dětí. Rád pozoruje, jak běhají či poskakují, s čím si hrají, co si povídají apod.
Damián bydlí se svými rodiči v malém jednopokojovém bytě, babičky, dědečky a většinu ostatních příbuzných má na Moravě. Nedaleko jeho bydliště jsou dva parky, kam rád chodí na procházky. Každý den navštěvuje stacionář, kde se mu moc líbí. V září 2015 nastoupil do přípravné třídy základní školy.

Jako rodiče se snažíme Damiána rozvíjet po všech stránkách, velmi nám však leží na srdci jeho motorický vývoj, ve kterém je hodně opožděný. Od 3 měsíců věku jsme s ním cvičili reflexní terapii podle prof. Vojty, jezdíme pravidelně do lázní, snažíme se v rámci možností dojíždět na hipoterapii, která je sice velmi prospěšná zároveň však hodně nákladná.
V letošním roce jsme se díky rané péči EDA dozvěděli o možnosti terapeutických pobytů v blízkosti našeho bydliště. Velmi nás to zaujalo, protože bychom nemuseli daleko dojíždět ani platit ubytování. Přesto je tento intenzivní terapeutický pobyt pro nás finančně nedostupný.
Z tohoto důvodu se obracíme na sdružení Dobrý skutek a všechny dárce s prosbou o příspěvek na speciální rehabilitaci, na kterou nepřispívá zdravotní pojišťovna (terapie v Therapy Centre a hipoterapii). Budeme vděční za jakoukoli částku.

Předem děkujeme všem, kteří se rozhodnou nás podpořit.
Magdalena Tomášková

Dobrým skutkem pro Damiána a jeho rodinu je finanční příspěvek ve výši 40 000,- Kč na speciální rehabilitaci v Therapy Centre Praha a hipoterapii.

Magdalena Tomášková
Praha 3
Tel. 774 642 648

Fotogalerie

NAŠI PARTNEŘI

Transparentní účet: 5005005006/2010 + IBAN: CZ4420100000005005005006
Sbírkový účet: 5005005022/2010
Všeobecné obchodní podmínky, Prohlášení o ochraně osobních údajů dle GDPR
Tvorba webových stránek - Neternity.cz